zjentek

Stačí jeden delší lidský život na přečtení všech dobrých knih?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě nestačí.

Další odpovědi
Dochy

Je otázka co považuješ za dobrou knihu. Ale pochybuju. Po tom Gutenbergově vynálezu se těch knih začlo tisknout až příliš. A i když průměrná kvalita výrazně klesla, myslím, že těch dobrých se vytisklo přespříliš (na jeden lidský život)

led

Záleží od:
1 – čo považujete za dobrú knihu
2 – čas potrebný na jej prečítanie
3 – počet všetkých vami považovaných dobrých kníh (názor sú rôzne)
4 – čas strávený pri čítaní všetkých vami považovaných dobrých kníh
5 – (a)celková dĺžka vášho života a (b) aktívna dĺžka vášho života z celkovej dĺžky vášho života, keď ste schopný čítať a vnímať prečítané za podmienky že (b) je menej ako (a)…
PS: vysvetlenie pre bod 5.: o niektorých ľuďoch sa hovorí, že sa narodili aj zomreli s knihou v ruke, celý život sú zahrabaní v knihách…

Podľa všeobecnej kvalifikácie „Jeden ľudský život nestačí na prečítanie všetkých dobrých kníh“

dubraro

Z principu stačit nemůže, protože stále přibývají tempem vyšším, než je schopnost člověka je číst.

ivzez

Na přečtení všech dobrých knih
by nestačilo ani několik hodně dlouhých životů.

Laďa99

Skoro nejlepší odpověď je od LED, ale sám se zamotal do svých výpočtů, že z nich nakonec nevyšel nejlépe.
Jeden lidský život samozřejmě stačí na přečtení všech dobrých knih.
Proč ?
Protože se jedná o jeden lidský život a o přečtení všech dobrých knih pro tento život.
Pro někoho znamenají knihy hodně a hodně jich za život přečetl.
Pro druhého knihy neznamenají nic a přečetl jen knihy, které musel z důvodu školní docházky.
Tyto dva druhy lidí nejdou rozdělit na lepší a horší.
Někdo přečetl tisíce knížek a druhý desítky. Nemůžete tyto dva lidi z těchto důvodů rozdělit na lepší a horší.

lota

Ne

led

Prepáčte preklep, správne má byť
„Podľa všeobecnej kvasifikácie dobrej knihy "jeden ľudský život nestačí na prečítanie všetkých dobrých kníh“

led

„Podľa všeobecnej klasifikácie dobrej knihy "jeden ľudský život nestačí na prečítanie všetkých dobrých kníh“
tak to dopadne, keď píšem jedno a myslím na druhé