jirka F

Stačí 170 mg/l na doplnění nedostatku hořčíku?

Kdybych každý den pil 170 mg/l hořčíku, pomohlo by mně to na doplnění nebo je potřeba více mg?

Nejlepší odpověď
Kepler

Denní příjem hořčíku by měl být u mužů alespoň 400 mg. Záleží na tom, jak velký deficit máš. K vyrovnání deficitu může stačit i úprava jídelníčku. Víc si počti zde:
https://www.re­habilitace.in­fo/zdravotni/ne­dostatek-horciku-hypomagnesemie-zpusobuje-psychicke-i-zdravotni-problemy-jake-jsou-dalsi-priznaky/

Další odpovědi
annas

To vám musí říct lékař z rozboru krve. Každý jedinec má jinou ppřebu hořčíku. Záleží na stravě, na tom, který druh Mg používáte, zda šumivý, hebo tablety, zda s jiným minerálem či vitamíny atd.

Jsou různé druhy hořčíku, každý je j jinak vstřebatelný.

da ny

Nestačí.
Nejde jen o množství, ale o přisvojitelnost, případně doplnění zásob Mg.
Ne pouhé dočasné „proběhnutí“.
Mg potřebuje (stejně tak Ca) další pomocníky (prvky, vitamíny), aby se přisvojil. To Vám sdělí jen hrstka lékařů či zaměstnanců lékáren.
Nabízejí, prodávají jen na trhu dostupné produkty Farm. Fy.
Pořiďte si např. https://www.pi­lulka.cz/dolo­gran-natural-90g-1556184692?ut­m_source=seznam&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=(S-p)+-+6:20-30&utm_conten­t=%23254921+Do­plnky+stravy+-+Dologran+Natu­ral+90g&utm_ter­m=dologran+na­tural
Přidejte vit. Skupiny B (a B6), C
A neměl by Vám chybět vit. D.
Pak to půjde 