sisssane

Správný španělský překlad?

Zdravím, potřeboval bych zkontrolovat, jestli mám správně přeloženo těchto 10 vět.

Amazonka je dlouhá řeka s mnoha přítoky.
Nejvyšší hora And je Aconcagu měří asi 7000 metrů.
Latinská Amerika má hojné zdroje nafty a minerálů.
Hustota obyvatelstva na kilometr čtvereční je 77 obyvatel.
Latinská Amerika se rozkládá na severu od řeky Grande až po Hornův mys, kterýje na jihu kontinentu.
Průplav Panama spojuje Atlantik s Tichým oceánem.
Kryštov Kolombus objevil Ameriku v 15. století.
V Karibském moři se nachází antilské ostrovy, například Kuba, Portorko, Hispaniola, Jamaika.
Původní obyvatelé se mísili s bílými obyvateli, s černocy a noé rasy se mísily mezi sebou.

Překlad:
Amazon es un largo río con muchos afluentes.
La montaña más alta Y Aconcagu es de unos 7.000 metros.
América Latina cuenta con abundantes recursos de petróleo y minerales.
La densidad de población por kilómetro cuadrado es de 77 personas.
América Latina se encuentra en el norte del río Grande hasta el Cabo de Hornos, quees el sur del continente.
Canal de Panamá une el Atlántico y el Pacífico.
Kryštov Kolombus descubrió América en el 15 siglo.
El Mar Caribe está situado islas antillanas como Cuba, Portorko, La Española, Jamaica.
Los pueblos indígenas se mezclaron con los residentes blancos, la raza Cernoc y Noah se mezclaban unos con otros.

Moc děkuji

Nejlepší odpověď
eRko007

Čau máš to dobře až na to jméno Kolumba. Jeho celý jmeno jde prelozit. A u toho quees jen que es :)

Další odpovědi
MK44

1 – Amazonka = (el (río)) Amazonas;
2 – Andy = los Andes; el Aconcagua mide … ;
5 – se extiende del río Grande en el norte … que está en el sur…;
7 – en el 15.º siglo;
8 – en el Mar Caribe están situadas …;
9 – od „černoců“ je to nonsens. Chlape, tys to překládal gůglem?!