delabrutale

Správní řízení a všeobecná zdravotní pojištovna?

Co pro dotyčného znamená, když s ním Všeobecná zdravotní pojištovna zahájí správní řízení? Co si pod tím představit. Nechci definici, ale přímý postup ..

Nejlepší odpověď
Drap

Bude se snažit všemi prostředky docílit toho, aby jí doplatil dlužnou částku.

Další odpovědi
mosoj

Potom bude následovat exekuce.

Mapel

Správní řízení je obecně řešení nějakého problému. Mohu si třeba stěžovat na postup pojišťovny a ona musí zahájit řešení problému – zahájí správní řízení. Vyzve tě k jednání k doložení faktů a pak vydá usnesení – ukončení správního řízení.

Například jsem požádal o prominutí penále. Zahájili správní řízení – řešení, vyzvali k doložení finanční situace a po půl roce uzavřeli v můj prospěch.

Nikdy to nekončí exekucí. Vždy se navrhne splátkový kalendář a ten když se nedodržuje je přistoupeno k exekuci jako poslední možnost.

Důležité je komunikovat s pojišťovnou.