FlAsh_7

Spotřebovávají vypnuté spotřebiče zapojené do zásuvky elektřinu?

Nejlepší odpověď
Emefej

Pokud jsou skutečně vypnuté, nikoliv ve stavu stand-by, tak nespotřebovávají.

Další odpovědi
Dochy

Jde o to co bereš za „spotřebovávají“ Opravdu vypnuté ne, spotřebiče ve standby trochu (cca 0.1–5% jmenovitého příkonu). Ale pokud to budeme brát hodně přísně tak i drát strčenej do zásuvky nějakou spotřebu má (kapacitní proud a na něj vázané tepelné ztráty) – ale je to prakticky neměřitelné.

Midoc

Ano, spotřebovávají el. energii v malém množství.
http://m.chci­setrit.webnode­.cz/products/spo­treba-vypnutych-elektrickych-spotrebicu/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

nyjono

Dochy, to mi připomnělo, měli jsme tu na práci zednika a on vyjímal baterie z rádia.
Já myslím, že ta spotřeba při vypnutém rádiu je minimální a je celkem zbytečné je každý den vkládat a zase vyjímat.
Jak to je. Co je rozumnější?
Dík.

Dochy

Pokud má rádio funkční vypínač, tak bych se s baterkama nezdržoval. Stejně je dřív z kapes poztrácí než by se mu ve vypnutém rádiu vybili. Pokud by očekával že to rádio nějaký čas zůstane vypnuté, pak to dává smysl – dřívější typy článků rádi vytekli a není jednoduché poleptané kontakty vyčistit tak, aby rádio zas fungovalo.