imiza

Spolubydleni – podnajem od podnajemnika?

Zdravim,
resim ted takovou zapeklitou vec.

V byte do ktereho se chci stehovat je druzstevni. Nyni je to tak ze drustvo byt pronajima a pronajimatel byt PODnajima.
Otazka zni, muze se mnou podnajemnik uzavrit dalsi smlouvu podnajemni (na pokoj) kdyz v byte bude sam i nadale bydlet?

Dekuji

Nejlepší odpověď
Roman71

Každopádně by o tom družstvo mělo vědět, že nájemce má v bytě podnájemníka, jinak byste se mohl dostat přinejmenším do nepříjemných situací, například pokud budete jako nehlášený podnájemník řešit problém, který vznikl havárií v bytě.
Osobně jsem tohle zažil taky v našem prvním pronajatém bytě. Málem jsme byli všichni na ulici se vším, s čím jsme se do podnájmu nastěhovali.

Další odpovědi
Edison

Myslím, že záleží mj. na stanovách, případně souhlasu družstva, potažmo pronajímatele. Mj. kvůli poplatkům.

Bobek 2

To je věc toho družstva a těch pronajímatelů, jak si nastaví podmínky.

autacek

Na řetězení podnájemních smluv ti zde sice nikdo neodpověděl, nicméně pokud píšeš o spolubydlení, tak to, že budete společně hradit, resp. ten druhý ti bude přispívat na úhradu podnájmu, není dalším podnájmem. Ostatní podmínky si přečti v nájemní smlouvě, potažmo zákoně.