MrInkognito0

Poradíte, jak vyřeštit spojení kontingenčních tabulek se seskupenými daty? Více v doplnění?

Spojení kontingenčních tabulek se seskupenými daty.

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat nějakého excelovského mága, jestli by mi mohl poradit, Spojení kontingenčních tabulek se seskupenými daty.i (každá má jiný zdroj), které mají každá ve sloupci pod sebou různá kalendářní data. Háček je v tom, že nelze vytvořit relaci mezi tabulkami, respektive zdroji dat, protože některá data se opakují. Nicméně když v kontingenční tabulce všechna data seskupím podle dne, jsou v první i druhé všechna data jedinečná, tudíž je mezi s sebou lze propojit. Nicméně při tvoření relace mezi tabulkami je tento „seskupovací filtr“ ignorován. … doufám že někdo pochopí, o co mi jde. (Viz. obrázek).

Vřele děkuji za odpověď :)

Odpovědi
mzm

Nechce se mi to zkoumat nějak do detailu.
Asi bude důležité jaká verze excelu to je. V power query vidím možnost „sloučit dva dotazy na stránce“. To bude asi cesta, zdroje sloučit v jeden (buď na straně xls nebo ještě dřív – jde to téměř vždy) a pak už jen použít spojených dat. Takto bych to asi řešil.
Možná tam bude potřeba datumy zbavit času, aby se daly zdroje podle něj propojit…