jirka F

Spali jste někdy pod širákem pokud si na to ještě vzpomenete?

Já jednou na střední.

Nejlepší odpověď
led

a) ano již jsem pod širákem spal

Pri svojich peších potulkách po Európe bol pre mňa stan zbytočná záťaž. Lepšie bolo nosiť klasickú vojenskú celtu (čo mnohí z vás už asi nepoznajú), ktorá sa dala použiť na veľa spôsobov,
zavesená na paliciach (ochrana pred nepriaznivým počasím), alebo prichytená ku stromu (ale tu pršalo 2×, počas dažďa a aj po daždi), ukotvená ako veterná zábrana, oblečená ako ochrana proti dažďu, vetru, prípadne lapač vody. Dala sa použiť aj na prípadné prenášanie veci ako batoh.. „Starí“ dlhoroční trampi (čundráci a tuláci) by vám o takomto využití celty a bivakovaní vedeli rozprávať celé dlhé večery bez opakovania sa.

Další odpovědi
Rokio

c) mám jinou odpověď(dopište do komentáře)

V dětství a v pubertě jsem stanoval hodněkrát. Nebylo to v kempu, ale v lese.

cappuccino

a) ano již jsem pod širákem spal

Pri toukach po Moravskych sklipcich jsme prenocovali venku na seniku. Celou noc jsem nespala, protoze na nas naletavaly sovy a kdyz jsem k ranu konecne usnula, tak jsem zjistila, ze se mysi dostaly do esusu a vypily limonadu. Taky mi prokousaly ponozky.
Takze tezka romantika:)

Rocker

a) ano již jsem pod širákem spal

Jistěže si vzpomenu,naposled to bylo asi před 4 měsíci,na Ruprechtickém špičáku.A před měsícem jsem byl se psama pod stanem.

Drap

a) ano již jsem pod širákem spal

Ano , mám tu zkušenost. Vyzkoušel jsem snad několiktisíckrát v různých podmínkách, ve všech ročních obdobích.

Lurius

a) ano již jsem pod širákem spal

Ale bohužel naposledy na táboře

EKSOT123

a) ano již jsem pod širákem spal

Dřív (90-tá léta) přes léto skoro každý víkend. V pátek jsem nasekal zásobu trávy pro zvířata, a pak vyrazil na kole. Hlavně ČR a Rakousko. Bez stanu, pod sebe jsem si natrhal nějakou trávu nebo větvičky, za deště trochu improvizace,… Nebo jsem vyrazil jen na neděli, s dosahem asi 150 km. Šlo by i přes 200, ale po 400 kilácích jít v pondělí do práce, kde musíš nachodit 30 km pěšky – nic moc.

paul1

a) ano již jsem pod širákem spal

Ještě před vojnou,v lakem jsme jeli do Zadní Třebáně, někde v oblasti Berounky tam je (byl,) skalní útvar s jeskyněmi. Potom několikrát u Zlenic u Sázavy.

Porkman

a) ano již jsem pod širákem spal

Jakub Tlapal

My ne. Jezdíme jenom pod stan . Naposledy jsme byli vloni v září a tak za měsíc se chystáme znovu. Záleží, podle počasí. Stanovat jezdíme tak 2× do měsíce. Vždycky na víkend. Sbalíme věci, kola a jedeme. S manželkou vyhledáváme aktivní dovolené a nebaví nás sedět jenom doma. Ten víkend bohatě stačí. Vypneme hlavy, necháme starosti doma a odpočineme si od všeho.