Avatar uživatele
jirka F

Spali jste někdy pod širákem pokud si na to ještě vzpomenete?

Já jednou na střední.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Lurius před 523 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

a) ano již jsem pod širákem spal

Pri svojich peších potulkách po Európe bol pre mňa stan zbytočná záťaž. Lepšie bolo nosiť klasickú vojenskú celtu (čo mnohí z vás už asi nepoznajú), ktorá sa dala použiť na veľa spôsobov,
zavesená na paliciach (ochrana pred nepriaznivým počasím), alebo prichytená ku stromu (ale tu pršalo 2×, počas dažďa a aj po daždi), ukotvená ako veterná zábrana, oblečená ako ochrana proti dažďu, vetru, prípadne lapač vody. Dala sa použiť aj na prípadné prenášanie veci ako batoh.. „Starí“ dlhoroční trampi (čundráci a tuláci) by vám o takomto využití celty a bivakovaní vedeli rozprávať celé dlhé večery bez opakovania sa.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Rokio

c) mám jinou odpověď(dopište do komentáře)

V dětství a v pubertě jsem stanoval hodněkrát. Nebylo to v kempu, ale v lese.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cappuccino

a) ano již jsem pod širákem spal

Pri toukach po Moravskych sklipcich jsme prenocovali venku na seniku. Celou noc jsem nespala, protoze na nas naletavaly sovy a kdyz jsem k ranu konecne usnula, tak jsem zjistila, ze se mysi dostaly do esusu a vypily limonadu. Taky mi prokousaly ponozky.
Takze tezka romantika:)

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

a) ano již jsem pod širákem spal

Jistěže si vzpomenu,naposled to bylo asi před 4 měsíci,na Ruprechtickém špičáku.A před měsícem jsem byl se psama pod stanem.

Upravil/a: Rocker

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

a) ano již jsem pod širákem spal

Ano , mám tu zkušenost. Vyzkoušel jsem snad několiktisíckrát v různých podmínkách, ve všech ročních obdobích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

a) ano již jsem pod širákem spal

Ale bohužel naposledy na táboře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

a) ano již jsem pod širákem spal

Dřív (90-tá léta) přes léto skoro každý víkend. V pátek jsem nasekal zásobu trávy pro zvířata, a pak vyrazil na kole. Hlavně ČR a Rakousko. Bez stanu, pod sebe jsem si natrhal nějakou trávu nebo větvičky, za deště trochu improvizace,… Nebo jsem vyrazil jen na neděli, s dosahem asi 150 km. Šlo by i přes 200, ale po 400 kilácích jít v pondělí do práce, kde musíš nachodit 30 km pěšky – nic moc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

a) ano již jsem pod širákem spal

Ještě před vojnou,v lakem jsme jeli do Zadní Třebáně, někde v oblasti Berounky tam je (byl,) skalní útvar s jeskyněmi. Potom několikrát u Zlenic u Sázavy.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Porkman

a) ano již jsem pod širákem spal

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

My ne. Jezdíme jenom pod stan . Naposledy jsme byli vloni v září a tak za měsíc se chystáme znovu. Záleží, podle počasí. Stanovat jezdíme tak 2× do měsíce. Vždycky na víkend. Sbalíme věci, kola a jedeme. S manželkou vyhledáváme aktivní dovolené a nebaví nás sedět jenom doma. Ten víkend bohatě stačí. Vypneme hlavy, necháme starosti doma a odpočineme si od všeho.

Nový příspěvek