spooky

Spadlý sníh na auto

Dobrý den. Včera mi ze střechy spadl sníh na auto. Zajistila jsem si svědky.
Dnes jsem to nahlásila na policii – jen udělali zápis. Majitel neměl dům nijak označen. Může za tu škodu? mám od něho nárok na peníze ( oprava bude totiž celkem nákladná ) Prosím poradtě, jestli máte zkušenost. Moc díííííkyyyy!!!

Nejlepší odpověď
panenka

kroky jste udělala správné,a nárok na peníze taky máte.měla by jste s tím záznamem navštívit pojištovnu a tam to taky oznámit pojištovna zavolá svého člověka který udělá fotky a na tomto základě vám pak jeho pojištovna musí vyplatit peníze.pokud se s ním nedohodnete pak jedině to dát k soudu

Další odpovědi
standa

Nepochybně nárok na náhradu škody máte, ale…

Jen bych chtěl upozornit, že bez vlastníka domu (ze kterého spadnul sníh) nic na pojišťovně nevyřídíte a pokud tento vlastník nemá v rámci své pojistky sjednánu i odpovědnost za škodu způsobenou živly, tak to bude problém.

Jsou případy, kdy se pak majitel domu odmítá podílet na náhradě škody. Pak nezbývá než náhradu škody uplatňovat u soudu, což je ale velmi zdlouhavé.