Hykam

Spáchá druhý řidič přestupek?

Spáchá druhý řidič přestupek, když např. celá obec je zóna, kde je povoleno 30km/h a uvnitř obce první řidič předá vozidlo někomu jinému, který neví a třeba ani nemůže vědět, že je v zóně se sníženou rychlostí?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě. To, že neví nebo nezná, neni argument. Neznalost zákona neomlouvá.

cukrar

Vaše teoretická odpověď má řešení, ale vždy konkrétně k případu, nikoliv obecně. Vysvětlení je na mnoho hodit, včetně ukázek soudních výroků.

Hykam

Drap: jasně, že udělá, ale není to o neznalosti zákona. To si má nejdříve na kole objet celou obec a zjistit jestli náhodou není někde cedule?