Reezo

Sousedova stížnost na vrzání v bytě.

Zdravím všechny ve spolek.
Rád bych se zeptal jestli tu náhodou není někdo, kdo by mi mohl poradit, co může způsobovat vrzání jako když se šoupou židle po podlaze?
Sousedka, která bydlí o patro níže stěžuje již po druhé na nějaké záhadné vrzání. Jde o to, že v bytě mám „odhlučňovací“ linoleum ( Lino s pěnou ). Moje jednání nemůže způsobovat žádný hluk a já osobně hlavně žádné vrzání neslyším nebo ničeho jsem si nevšiml a hlavně v bytě není nic co by vrzalo. Jediný co mě napadlo jsou trubky, ale to se mi zdá jako hloupost. Podle paní to zní jako kdyby tu někdo v noci šoupal židle po podlaze.
Jestli bude mít někdo nějaké nápady, budu rád.

Nábytek v bytě je víceméně nový a postel je nevrzající. K tomu ještě bydlím sám, takže se tu nemůže dít nic bez mého vědomí.
Paní si stěžovala právě i když v bytě ještě nikdo nebydlel. Poslala dopis a žádala, aby jsem nevrzal.

Nejlepší odpověď
paul1

No když je to převážně v noci, je dobré zkontrolovat postel. My jsme takovou měli. Stačilo v leže na posteli pohnout rukou a zavrzalo to. Při jiných činnostech to bylo výraznější. Po čase šly postele na chatu, tam to nikomu nevadilo.

Další odpovědi
led

Skúste sa so susedou dohodnúť, nech vám povie, kde presne a v ktorých časoch počuje ten zvuk. Ak môže, nech to nahrá na záznam.
Ťažko poradiť, keď neviete, o aký zvuk ide. Veľakrát ľudia nevedia pomenovať, čo ich vyrušuje.
Ďalej až po vašom doplnení problému, do diskusie.

cappuccino

Jedna z moznosti je ustredni topeni. Znam takovy pripad, kde zvuky rusily hlavne v noci.

Drap

Je to jasný domácí duch a s tím nic nenaděláš, jedině se přestěhovat.

Reezo

Já bych jí rád pomohl, ale ona slyšela vrzání i když v bytě ještě nikdo nebydlel. Tak buďto ji vrže v makovici nebo to musí být někde u ní nebo někde ve stropě či ve zdech. Každopádně já jsem si nevšiml žádného vrzání.

plebs

Nejlépe si s ní vrznout a bude klid v dnešní rozdíl věku nehraje žádnou roli.