Souhlasíte s tvrzením, že smrt všechno srovná?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na úhlu pohledu, takže jak to vidím já, platí. Je to starý latinský citát, určitě lety prověřený…

Všechno je prchavé, jen smrt je konečná pro chudého i bohatého, hodného i zlého, zdravého i nemocného. . Na svět přišel každý nahý a bezmocný, stejně tak odchází bez ohledu na to, co nashromáždil. Nic si s sebou do hrobu nevezme. Všechno se v tomto směru srovná.

Jediné, co po něm zůstane, jsou nějaké činy, nějaké dílo, ale to on už neví. Stejně tak spory o dědictví, majetek, ale se týká jen živých.

Vidím rovnost v tom, že všichni zemřeme, vše opustíme, ale nerovnost v tom, že každý v jinou dobu. .Nevíme, kdy nás smrt překvapí.

Další odpovědi
mosoj

Nesrovná ani zeminu na hrobě.

Zbynas

Ve většině případů z dlouhodobého hlediska asi ano, ale budou případy, kdy to bude naopak.

Drap

I když nesrovná, tak nebožtíka už nic nemrzí.

anonym

Ne, proč by jako měla smrt něco srovnávat?

arygnoc

z hľadiska mŕtvych určite.
a z hľadiska živých – veď tí mŕtvi sú skutočne (rovnako) mŕtvi.

lenže – tu sa nejedná o fyzický stav, ale vplyv, ktorý človek môže zanechať i po vlastnom zániku – a to je človek od človeka rôzne.
niekto zanecháva svojou smrťou iba skazu, iný dobro.

babička kedysi hovorila – všetko ťa dobehne. a keď si bol veľmi, veľmi zlý, dobehne to i tvoje deti.

dúfam, že to platí i o dobre, ale to je možno iba zbožné prianie.

takže s týmto tvrdením nesúhlasím.
😉

da ny

Vše „srovná“ jen „milosrdný“ čas, úmrtí/smrt nesrovná nic.(můj názor)
Ti co zůstávají by měli odpustit sobě nebo zemřelému ;)
Ideálně však ještě před tím, než je rozdělí smrt.