dudu

Souhlasíte s názorem redakce Aktuálně.cz na volbu prezidenta?

Koho volit? Ta otázka ještě nikdy nezněla tak naléhavě jako teď. Prezidentské volby možná nejsou ze všech nejdůležitější. Ale jde o zatím největší výzvu pro úsudek a zodpovědnost voličů.
Hledali jsme odpověď, jako bychom byli voličem a měli jen jeden hlasovací lístek. Nechceme tím vstupovat do politiky. Ale přijde nám správné nabídnout svůj novinářský pohled na neopakovatelnou situaci, která si zaslouží dobré rozhodnutí.
Vážení čtenáři, kdyby Aktuálně.cz mělo jeden hlasovací lístek, dalo by po zvážení všech pro a proti v prvním kole důvěru Karlu Schwarzenbergovi.
Každý máme nárok na vlastní názor a rozhodnutí. Svoje myšlenky nechci nikomu vnucovat, ale formulace otázky je v souladu s mým nynějším předsvědčením.
Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/blo­gy-a-nazory/komenta­re/clanek.phtml?id=76­8112

Nejlepší odpověď
fcoop

V těchto volbách vůbec nejde o vyběr toho nejlepšího jedince – jde o to,pokusit se vybrat toho co nejméně strašného.
A tak bych si vybral knížete – kdybych volit šel.

Další odpovědi
Drap

Nemohu s tím souhlasit. Je to jen další manipulace s voliči, stejně jako celá přímá volba prezidenta.

Bedy

Další obrovská mediální masáž lidí. Navrch média by měla být nestranná. Nelíbí se mi to. A nelíbílo by se mi to ani v případě, kdyby takhle vyzdivhli jiného kandidáta. Není to fér vůči ostatním.

tom004

Naprosto nesouhlasím. Žádné veřejné medium, jedno jestli v tištěné nebo elektronické podobě, by nemělo stranit kterémukoliv z kandidátů. A pokud, cituji: „Nechceme tím vstupovat do politiky. Ale přijde nám správné nabídnout svůj novinářský pohled na neopakovatelnou situaci“, tak už to je zavádějící. Tím, že jmenovali a doporučili jednoho z kandidátů, se z nestranného subjektu, stali součástí volební skupiny jmenovaného.

www

Souhlasím s tím, že i redakce může mít svůj názor. Nesouhlasím ale s jejím kandidátem 😉.

mosoj

Vážený dudu, ač si nejsem jistý jestli se takovýto návod k volbě může v médiích zveřejňovat jeden den před volbami, ti zděluji že se oblbovat nenechám a volím Zemana. To je moje právo !! a nikdo mně do něj kecat nebude !

M.

Nesouhlasím a nevěřím, že by v tom pan „kníže“ neměl prsty ;)

dudu

Milý Mosoji, Tvůj názor nemíním nějak okecávat a ani ti ho neberu, neboť je to Tvoje právo. Zde platí rčení „každý k svému“. Nebudu překvapen, pokud redaktoři dostanou za tento svůj počin mastnou pokutu. Přesto s nimi souhlasím.