Gestas

Souhlasíte s mým názorem, že v USA je stále všudypřítomný rasismus, jen skrytý pod fasádou přehnané korektnosti?

Souhlasíte s mým názorem, že v USA je stále všudypřítomný rasismus, jen skrytý pod fasádou přehnané korektnosti (počítání černochů na Oscarech,zakazování slova negr) ?

Nejlepší odpověď
Drap

Úplně všude asi ne, ale dlouhodobě se takováto vyjádření potlačují a uměle skrývají. Zkrátka je taková vůle vládnoucí vrstvy. Obdobné jako i v jiných státech.

Další odpovědi
ivzez

Nesouhlasím.
Rasismus v USA určitě je (stejně jako u nás či jinde),
ale podle mne není „všudypřítomný“.

Kepler

Ano, souhlasím. A nejen v USA. V Německu taky.

xxx3

Trochu zvláštní otázka. Znamená to, že člověk, který nepoužívá výraz „negr“, je přehnaně korektní?