Fhrek

Souhlasíte s adopcí dětí pro homosexuální páry?

Nejlepší odpověď
arygnoc

zásadne NIE.

rozsiahla diskusia prebehla aj tu ( http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/meli-by-mit-homosexualove-moznost-adopce ) ako aj inde.

:-Q
Doplňuji:
led:

>Bez ohľadu na sexuálne zameranie adopciu detí len rodičom, párom, schopných fyzicky i duševne sa postarať o dieťa.<

výchova prebieha i tým, že deti napodobňujú rodičov („nehádž to na zem!“ stráca účinnosť, keď ma dieťa vidí hádzať papieriky z čohokoľvek na ulici na zem, a mnoho mnoho mnoho iného).
zo spoločenského, morálneho ale i biologického hľadiska nie je vhodné, aby deti napodobňovali svojich prihriatych rodičov i v pohlavnom a citovom živote (pozor, nič proti citom medzi ľuďmi rovnakého pohlavia – ale odtiaľ-potiaľ).

to za prvé.

za druhé (vytiahnem z citovaného):
>… len rodičom, párom, schopných fyzicky i duševne sa postarať o dieťa.<

to akože zdravý bohatý vzdelaný buzerant má väčšie právo chudobná špinavá nevzdelaná cigánka?
to vari nie!

:-Q

Další odpovědi
led

Bez ohľadu na sexuálne zameranie adopciu detí len rodičom, párom, schopných fyzicky i duševne sa postarať o dieťa.

zzzzz

To už jsme tu řešili mockrát:-) Kukni do starších otázek.

Za mě říkám souhlasím. 🙂

Dane

Ne. V tomhle ohledu jsem konzervativní. Myslím si, že pro zdravý duševní vývoj dítěte je nejlepší tradiční rodina zahrnující matku a otce..

zjentek

to je totéž, jako když se zeptáš, jestli souhlasím s adopcí dětí pro psychicky a fyzicky narušený páry ..co na to asi tak říct, na to se dá odpovědět jedině otázkou- a může se to? :o

I am Kejbý

Ano :).
A pokud někdo tvrdí, že by se dětem homosexuálních páru ostatní děti akorát tak posmívaly a šikanovaly je, ať si uvědomí, že by měl své ratolesti raději vychovávat tak, aby nebyly jedněmi z nich ;)

anonym

Ano, jsou to normální lidi, tak proč ne?

tencosepta

Jelikož je to proti tátovi přírodě, tak e-e. Jedině, pokud si to bude dítě samo přát, a bude k takovýmu rozhodnutí způsobilý.

anonym

Ano.

Nevíteto?

Já bych proti tomu nic neměla, orientace je vrozená a může tak vyrůst i úplně heterosexuální dítě (stejně jako heterosexuální rodiče můžou mít homosexuální dítě), ale problém je trochu ve společnosti, když budou doma heterosexuální rodiče soudit takové lidi a „zvracet“ nad nimi, a jejich děti budou běžně moct slyšet nadávky na ty „buzeranty“, budou to brát stejně jako rodiče a můžou pak děti z takových rodin šikanovat ☹

da ny

Ano