Pepa25

Souhlasíte, aby prezident republiky přijal výzvu k setkání s prezidentem Německa v Lidicích a Postoloprtech?

Studenti pražského Gymnázia Jana Keplera navrhli prezidentovi, aby po vzoru nejvyšších představitelů Francie a Německa vykonali symbolické setkání k ukončení „historického nepřátelství“. Navrhují dva symbolické pietní akty během jednoho dne – na připomenutí vyvraždění a vypálení Lidic (10. 6. 1942) a největšího poválečného vyvražďování českých Němců na jednom místě v Postoloprtech a Žatci (3. 6. 1945). Celý text návrhu je zde: https://hlida­cipes.org/lec­ba-pratelstvim-studenti-vyzvali-prezidenta-pavla-ke-gestu-vuci-nemcum/ Iniciativa je nepochybně dobře míněná, ale vnímám, že část veřejnosti ji zásadně odmítá. Jaký je váš názor? (prosím o odpovědi AŽ po přečtení zmíněného dopisu)
EDIT: ještě zkouším, jestli neodpoví někdo v kategorii do 50 let

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nesouhlasím s inciativou

Slovy Drapa „chybí jiná možnost“ 😂

Za mě zbytečné gesto o ničem. Bez významu, bez hodnoty, reálně k ničemu (ať už politicky nebo společensky). Pro státy by to mělo absolutně zanedbatelný význam, pro společnost a vnímání (třeba mínění veřejnosti nebo některých jednotlivců) ještě zbytečnější. Pavel by si akorát udělal výlet.

Nwm, jaký má ostatně význam „až po přečtení“ dopisu. Jsem na tom úplně stejně jako před přečtením (nic mi to nedalo, dopis obsahově obyčejný a dalo se čekat, co tam bude). 😂

Další odpovědi
Drap

Nesouhlasím s inciativou

Aby jsme se mohli opravdu oboustranně smířit a vyrovnat historií, bylo by třeba nejdříve vyřešit válečné reparace. Na ty studenti očividně zapomněli. Odsun sudetských Němců, nebylo naše rozhodnutí, ale rozhodnutí spojenců.

aliendrone

Nesouhlasím s inciativou

Nesouhlasím, ale opětovně čerstvě poučen z tvého komentáře k mému dotazu se nebudu unavovat ZBYTEČNOU argumentací.

Argumentů mám mnoho, ale je zbytečné házet hrách na zeď (mimo možnosti pravdoláskaře chápání – Sláma Ukravína).

Tak či onak – skutky jsou nad laciná prázdná slova a JEDEN ČIN je nad 1 000 000 keců, o tom KOLIK by asi stála zhola zbytečná „akce plná lásky (a pravdy, xixixi)“ daňové poplatníky nemluvě (pikantní obzvláště v souvislosti se zdražením poplatků za čističky odpadních
vod
o více než 3200 %, muehehehe). 😁 😁 😁

Ametyst

Nesouhlasím s inciativou

Havel toho v pravoúhlém předklonu před Němci už podělal dost.

da ny

Nesouhlasím s inciativou

Domnívám se, že „odpuštěním“ válečných reparací, jsme se s Němci smířili,
až to není hezké. To Poláci, bývalé státy Jugoslávie, Řecko atd., tak „vstřícní“ nebyli/nejsou.
(Řekové s požadavkem na reparace, v době krize, vyrukovali hed a EU je „podržela“).

Plnění válečných reparací Německa vůči České republice na základě rozhodnutí čtyř vítězných mocností z rozkazu 1945
4. Kolik zbývá eventuálně doplatit?
Co se týká požadavku na vymáhání reparací, jež by byly určeny k nápravě škod způsobených i občanům tehdejšího Československa, považuje česká strana tuto otázku za uzavřenou a vyřešenou.
Celková výše splacených reparačních nároků je uvedena výše. Objektivní mezinárodněpo­litické skutečnosti po 2. světové válce zabránily realizaci dalších plateb, mj. proto, že ČSR a SRN spolu do r. 1973 neudržovaly diplomatické styky. V průběhu 90. let se pak ČR a SRN dohodly, že křivdy spáchané v minulosti na obou stranách náleží minulosti a že nebudou zatěžovat své do budoucna orientované vztahy politickými ani právními otázkami společné minulosti. Závazky obsažené v Česko-německé deklaraci z roku 1997 přitom obě strany od té doby důsledně dodržují.
https://mzv.gov­.cz/jnp/cz/zah­ranicni_vztahy/vy­rocni_zpravy_a_do­kumenty/poskyt­nute_informace/plne­ni_valecnych_re­paraci_nemecka­.html

Příliš mnoho potomků pamětníků, na obou stranách…
On se stejně, pan prezident nějak rozhodne.
Za nás, o nás a bez nás…

Tonda Káňa

Nesouhlasím s inciativou

V Lidicích klidně, ale v Postoloprtech? Proč? Protože jsme tam potrestali tamní nácky? …

elkon

Nesouhlasím s inciativou

Chybí jiná možnost, nechápu proč často někdo otevře anketu, kterou neumí napsat pořádně.
A navíc, tohle stejně nemá smysl, protože se nás nikdo ptát na souhlas nebude.

Filip84

Nesouhlasím s inciativou

  1. Nevím, proč by měli ausgerechnet študý chudendi vyvíjet takovou iniciativu. Já jsem podobných poznal dost, na většině z nich by se vyřádilo psychiatrický konsilium (abychom si rozuměli správně, nikoli na studentech jako takových, ale na podobných aktivních blbech!). Zažili ještě úplný prd. V hlavě mají – zjevně – taky úplný prd. Ale aktivní budou! Namísto aby byli aktivní v študýrování, a na večír se „spolužačkou“­. 🤦‍♀️🙄
  2. Nejsem příznivcem velkých gest. Nejsem příznivcem politiků, mezi které presidenti patří! Nejsem. Proč? Protože to akorát polarisuje společnost, fragmentuje společnost již tak fragmentovanou. Z logiky věci se najde část takových „ať mír dál zůstává s touto krajinou!“, kteří z toho budou 😊😍. No, prosím. Ovšem na druhý straně bude grupa takových, kteří z toho budou 😡🤢, nebo tak něco a podobně. A, ano, někteří proto, protože jsou „bílá liga, bílá síla, bílá liga, bílá, bílá“. Na ty může leda tak kálet bílý tesák, že. A, také, někteří proto, protože žijí ve svých apriorismech. Nikdy v Německu, nebyli, německy vůbec neumí, Němce znají leda tak z kina. Ale ví všecko, víc vědět nepotřebují! Prosím, na ty může také zvysoka kálet bílej tesák. Ale pak je tu grupa těch, kterým, třeba, zmordovali fotra v těch Lidicích. Nebo v Lageru. Nebo na pochodu smrti – to máš Wurst. A, nevím, no: my jsme měli jediný „problém“ s Němci & Velkoněmeckou říší, že pradědek jednou zaspal do fabryky na šichtu, a tak musel na dva tejdny do káznice. Jinak jsme měli, spíš, problém s partysány (to zase z jiný strany přízně): kurwy vyhrožovaly a kradli! Ale, sorry, zmordovat mi nacisté půlku Familie v Lageru, asi bych nebyl úplně na obláčku z takovýho teatrálního gesta někde v Lidicích. Nebo tak něco.
  3. K čemu by to bylo dobrý? Třeba já tý nevraživosti vůči Němcům a Německu nerozumím. Ano, zvolili si Führera. Ano. Ale já vím proč, a nedivím se. Však za to ale sakra kurewsky zaplatili, jako! No, bombardování Dresdenu, a tak. A, taky, bezpečně vím, že nedávat na NSDAP Ford, Texaco a jiní a jiní, tak by žádná Velkoněmecká říše nebyla! Takže, jako? Nesnáším kolektivní vinu – protože to je blbost. A, sakra, je to přes 80 let! 🙄🤦‍♀️ Kdo nevraživostí vůči Němcům a německýmu trpí, tomu jí takový prázdný gesto leda tak prohloubí. Kdo ne, tomu to bude (relativně) jedno. Tak co positivního má taková krávovina přinést? Vždyť je to nesmysl! Úplná důvoda! 🙄
  4. To je jak s KLDR, severními Korejci, korejskou antiimperialis­tickou válkou proti americkýmu agresorovi (nebo korejskou policejní akcí: každýmu, co jeho jest, já nikomu klíny do hlavy netluču!), a tak: tady se řeší atomový hřiby, výstřel rakety do Luftu, a podobné krávoviny. Co ví průměrný Franta Pepa (Pepo, to není proti Tobě, ani narážka! 😅) o životě běžnýho Korejce, to je jedno, jestli na severu nebo na jihu, takhle na venkově? Třeba? Úplný hovno! Hlavně, že ví, že serou atomový hřiby a nechali strejce roztrhat psy (což je krávovina!), nebo rozstřelit dělem (což je ještě větší krávovina!).
  5. Chcete akci smíření? Fajn: někde na hranicích udělejte „mejdlo“, jeden president bude vydávat Eintopf, druhý svíci s knedlí, presidentský starý budou točit pívo – naše soudružka presidentová náš Pilsener, německá soudružka presidentová německý Pilsener. Zahraje k tomu „dechovka Pidlovanka“ Škoda lásky a německá „dechovka Pidlovanka“ Rosamunde (já si chci taky zazpívat a česky to neumím! 😅), Heino zazpívá a všem bude dobře. A komu se nelíbí, kdo má problém se najíst a vypít s Němcem, protože to je „Skopčák“, nebo, naopak, s Čechem, protože to je „Untermensch“, tak tam nepůjde – logicky. Ne, tvl, zase nějakou „Hurá, akce!“, kravaťáci, důležití, jak trojctihodná prdel. To stejně ničemu nepomůže, právě naopak!
  6. Aby to nedopadlo, ta – slavná a vyhlášená, presidentská – „Hurá, akce!“ tak, jako tady: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=yS5NyEyH­xoE, tady: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=fZEI7nua39U nebo tady: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6d1bZNnhLag 😂😅

Kazatel

Nesouhlasím s inciativou

metro

Souhlasím s inciativou

hard work

Nevím nebo nemám názor

Když člověk vidí ty názvy českých obcí, tak si říká, ještě že se nesejdou v Lednici. 😄 To už by byl konec. Půlka lidí by si to mohla vyložit trochu jinak.

plebs

Souhlasím s inciativou

Probral jsem otázku u Zelené kočky plénum se dohodlo, jsou mladí a každá generace je nadšena na př. kuratorium, jiskřičky, pionýři ČSM no a časy se mění a proto generace Alfa a Z má již správný opět zápaďácký názor od 70 ti pohlaví přes zelenou Evropu a historii.

Pepa25

Ametyst: můžu se zeptat, co „zrádce Havel v předklonu před Němci“ konkrétně „podělal“? Stýkal se s Němci? Zasadil se o Česko-německou deklaraci? Pokud píšete dost, tak doufám jste schopna dodat aspoň dva nebo tři příklady, ne?

aliendrone

Pepa25>>> Cho…
Vím, že mně věřit nebudeš (stejně jako nikomu a ničemu, co je v rozporu s tvým progresivně novosoudružským, rádobysvobodně občanským uvědoměním), ale i tak se pokusím.

Přirozeně se budu opírat o TOBĚ co možná nejpřijatelnější figury (byť na můj vkus jsou příliš plni pravdy a lásky), konkrétně o Pepu Hlínu a Standu Trotla. Jestli je neznáš, tak snad ti to někdo objasní.

Na YT jsou dodnes (!!!) videa Standy Trotla o tom, KAM zmizelo všechno české zlato za REKORDNĚ NÍZKOU cenu (do Rajchu). A jakou roli v tom sehrála prasečí dvojka HAVEL-TOŠOVSKÝ. Přirozeně vše supekorektní, poctivě přiznají, že mají jen silné indicie (žádné nezpochybnitelné důkazy) a že celá věc silně smrdí. Pohledej, tohle shlédnutí bys mohl ve zdravi přežít. No a my všichni ostatní „nekorektní konspirátoři“ víme svoje. 😉 😁

Co takhle zkusit něco jiného, než ideologickou příručku PRAVDY A LÁSKY? 😉

da ny

Bilderberg: „Čechy nezvou. Po smrti Havla je nezajímáme“
https://www.ty­den.cz/rubriky/do­maci/bilderberg-cechy-nezvou-po-smrti-havla-je-nezajimame_272604­.html
že už by jim nikdo, tak nepoklonkoval …. ?
Nepopírám, ekteré jeho zásluhy, ale tady, !doma“, toho „s aiví představou
a důvěrou“, dost „podělal“ (sám to později přizával).
Vládla tady přece „blbá álada“…..
Ametyst má v podstatě pravdu :/

Viděla jsem, před mnoha lety na internetu fotografiie
kde byl společně s knížetem „na schůzkách/sjezdu“.
https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/tajne-jednani-mocnych-poznali-uz-ctyri-cesi-mluvili-jsme-s-jednim-z-nich.A080611_145­126_domaci_adb
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bilderberg
Už nelze dohledat….
Svět intrik https://www.dobre-knihy.cz/pravdivy-pribeh-skupiny-bilderberg-121564.html

Pepa25

da ny: Havla zkoušeli pozvat na Bilderberg – ale jak jste přišla na to, že kvůli tomu, aby jim poklonkoval? Navíc v článku je napsáno, že tam nejel, jen Pehe – tak je to popsáno i v dalších článcích, na které odkazujete. Žádná fotografie nejde dohledat, protože tam nikdy nebyl. A co na tom má změnit kniha kosidračního teoretika https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Daniel_Estu­lin netuším. Každopádně něco tvrdíte a překládáte k tomu zdroje, které dokazují opak – to vám připadá normální? A hlavně vůbec v ničem to tvrzení Ametyst nedokazuje …

Filip84

Disraeli: Drap se tak sveřepě zabral do boje za ochranu práva na genocidu německy hovořících Čechů, Moravanů, Slezanů a Slováků v roce 1945, že zapomněl Pepovi vynadat za to, že tu ta jiná možnost není! 😯🤦‍♀️😂

Tak jsi to napravil, viď? 😃😂

Disraeli

No né asi. 😄 Musel jsem.
Mě to šokovalo, že to Drap nenapsal. 😂

Filip84

Disraeli: To by se mělo někde „zarámovat“, na památku! 😎👌 Já bych tu, vůbec, udělal víc kategorií. Chybí, například, „Dotaz -“ pro nejblbější otázky (zadaří se, občas, každému, ale mychala🤪 schyzofrenije jednoznačně vede!), za nominaci do kategorie „Dotaz -“ by se odečítalo 10 bodů. A pak kategorie „Dotaz A“, jako dotaz abnormální, pro nejvíc 🤪 dotazy – obávám se, že tady by mychala🤪 schyzofrenije byla „nejlepší“ bez nějaké konkurence! 🤪😅

Disraeli

Nj. to by mohlo být vhod, ale to já teď neřeším. Ještě pořád jsem příšerně otřesen, že Drap zapomněl zmínit „jinou možnost“. Jsem v šoku. To není jen tak,
😅

aliendrone

Pepíčku25 >>> TY MĚ DĚSÍŠ!!!
Tohle SILNĚ připomíná potřebu „bodů za aktivitu“ z minulosti.
Totiž jestli krátí fondy už i agitátorûm a šiřitelům „pozitivního myšlení“, tak je tento stát JEŠTĚ VÍCE V PRDELI, než jsem si doposud myslel. 😮 😕