Hufnágl

Souhlasili byste, aby byl důchodcům vyplacen jednorázový příspěvek až 6 tisíc korun?

Nejlepší odpověď
da ny

jiná odpověď....

SOUHLASÍM ;)

  1. Přes 10 let neměli ani korunu k dpbru, tehdy se „zapomněla“ valorizace důchodů uzákonit. To přišlo/vrátilo se později….
  2. Ti starší si ani „neužili“ období 13. a 14. platů.
  3. Singl důchodce, rozvedený/neprov­daný nepožívá výhod vdovských/vdo­veckých důchodů.
  4. Každá koruna se hodí, každý důchodce si nemůže přilepšit prací.
  5. Předvolební populismus mne nezajímá. Celý život většina z nich dřela (právo a povinnost pracovat) a do státní kasy poctivě přispěla svým dílem

Další odpovědi
paul1

ano, jsem důchodce

Já bych to bral:

  1. nemám kdovíjaký důchod
  2. hodně peněz se vyhazuje málo efektivně, i zbytečně

led

jiná odpověď....

Jednorázová výpomoc a dosť! nie je prospešná spoločnosti. Je to jednoúčelová výpomoc, nie dôchodcom, ale predkladateľom návrhu na zviditeľnenie sa "akí sme my sociální…)
Netvrdím, že aj takéto jednorázové natieranie masla na krajec chleba nepoteší. Ale ten zvyšok chleba musia seniori naďalej jesť suchý.
Môj povzdych
Třeba systémové řešení!
Hej, páni konšelé a jiní vládci,
hej, lide pospolitý,
myslete na své matky a táty,
na své babinky a děduly.
Nekrmte je před cestou do lesa,
kde je pak necháte o hladu čekat…
trápit se příkořím nezájmu.
Anebo
věřit v zázrak pochopení,
nebo
jednoduše odejít…
je necháte odejít z tohoto světa.

rouzi

ano, jsem důchodce

Nejsem proti ale doplatí na to ti, co berou od státu penize na bydlení. Příjdou na tři měsíce o dotaci na bydlení.
Nebo jak se tomu říká, hmotná nouze?

elkon

jiná odpověď....

Ano, pokud na to budou zdroje. Jedno přísloví říká „každá koruna dobrá“, nebo „co je doma, to se počítá“.

hapiky

jiná odpověď....

I když jsem důchodce, nesouhlasil bych s tím. Je to jen socanské mrhání zdroji a zbytečné zadlužování. Pomoc důchodcům se dá udělat mnohem efektněji.

Butters_xD

nepřipadá v úvahu (proč?)

Je to jen obyčejné rozhazování peněz nás všech před volbami. Obyčejný populismus, na který se mnoho důchodců bohužel chytí. Čest výjimkám.

ElonMusk

nepřipadá v úvahu (proč?)

Takové návrhy jsou důkazem nesystematického nakládání s veřejnými penězi.

GM

ano, jsem důchodce

Arne1

ano, jsem důchodce

Roppel

nepřipadá v úvahu (proč?)

Snad každému musí docvaknout souvislost mezi tímhle ,, příspěvkem" a blížícími se volbami. Jsme svědky uplácení jedné voličské skupiny za státní peníze v době ekonomické krize a my to jednou budeme muset vše splatit, přičemž důchodu se nedočkáme, protože už na to nebudou peníze.

Emefej

jiná odpověď....

Jsem důchodce ale tohle se mi nelíbí. Jedná se pouze o předvolební populismus.
Důchodcům to pochopitelně přeju, každá koruna je dobrá.

ozzius

nepřipadá v úvahu (proč?)

Lgee

ne, protože jim budu závidět

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

annas

Hufnágl, je třeba číst s porozuměním.

Jéjda, taková milá reakce, bez cizích slov, to jsem nečekala. Díky tomu bude mít na co vzpomínat až do večera.

led

Hufnágl, trochu slušnosti by neškodilo.

Pepa25

Tak výsledky této aktivity jsou fakt smutné. Babiš zase vyhraje volby a stačí mu k tomu 6 tis. x 2,5 mil. důchodců, tj. 15 mld. korun. To je mimochodem víc, než jsou měsíční platy všech učitelů v ČR!

Hufnágl

hapiky: Pomoc důchodcům se dá udělat mnohem efektněji.
Jak? Poradíš vládě?

Emefej

Co třeba nahnat chronická nemakačenka do práce, aby bylo na vyšší důchody.

da ny

Na to stát nemá „páky“, nikdo nemá povinnost pracovat.
Omezení dávek státní sociální podpory postihne především ty potřebné, 2 metry nejsou přípustné. Budu se opakovat:
„Jak byste to udělal?“

Hufnágl

Jak bys to dokázal?