maschin

Souhlasí někteří rusofilové se sovětskou invazí 1968?

Je pravda, že někteří fanatičtější rusofilové omlouvají, zlehčují nebo dokonce souhlasí s potlačením pražského jara rudou armádou?

Nejlepší odpověď
led

rusofil = příznivec všeho ruského
Adam Michnik, novinár: „sám seba považujem za antisovietskeho rusofila“
a čo teraz, tento rusofil je podporovateľ sovietskej invázie, alebo odporca? https://dennik­n.sk/40908/adam-michnik-som-antisovietsky-rusofil/

Já zkrátka odmítám vidět události černobíle, ve stylu za vše zlé může Moskva a naopak kroky „odporcov vlády Ruska“ jsou vždy správné a je třeba je za všech okolností hájit. Ten, kdo si navzdory jednostranným informacím z našich médií dokáže na věc udělat vlastní názor, nemusí nutně být komunista ani rusofil…
Podobně to bylo taky v ´68 když přišla Čierna na Tisou, když přišli tanky, když jsme slyšeli jekot střel nad hlavami, viděli téct krev.
Doplňuji:
Na otázku, souhlasí někteří rusofilové se sovětskou invazí ´68, odpověď zákonitě musí znít: ano, protože podmínka „někteří“ tuto odpověď přímo určuje.

Další odpovědi
Mirdas

Bohužel ano. Stačí si tu přečíst od některých odpovědi na toto téma které jsou již za hranicí fanatizmu.
I dnes je zřejmě vyhlížejí a v kapse mají připraven seznam jmen odpůrců kdo nemiluje Rusko ( SSSR ).

zelí

Očividně. Nebo to spíš vypadá, že by je nejradši pozvali zas.

arygnoc

niektorí áno, niektorí nie.

slovo rusofil totiž neznamená milovník vpádu vojsk varšavskej zmluvy v roku 1968 do československa (resp. internacionálnej pomoci spriatelených armád česoslovensku proti kontrarevoílúcii – vyberte si, čo vám vyhovuje), ale úplne niečo iné.

ruskí vedci, umelci, technici a i politici (i tí sovietski) obohatili svojim dielom celý svet, to je nesporné, ich počiny sú hodné takého istého obdivu, ako velikánov z iných krajín.

keby ste ovládal ruštinu tak, že ste v nej schopný plynulo čítať, nevychádzal by s te z úžasu, aký krásny jazyk to je (a nám, slovanom, sú jeho humor a jemnosť veľmi blízke).

spájať niečo s jednou udalosťou – čo i nemilou (treba vnímať z odstupom z historickom kontexte, nie zo zásady „nenávidím“), je veľmi zcestné a vedie práve k rôznym národným/národ­nostným/geopo­litickým nenávistiam.

tak isto by ste mohli nenávidieť švédov, napoleona (francúzsko), poliakov, nemcov, rakúšanov, …

a úprimne?
nie je to jedno, čo by kto uvítal?
keď tu boli, niekomu to vyhovovalo, niekomu nie.

teraz, keď tu máme nadnárodný kapitál a kupujeme španielske paradajky (rajčata) miesto už neexistujúcich českých, nie je to rovnaké?
rusi (sovieti) to robili tankami, západ to robí cez banky, kapitál.

výsledok je ten istý, niekomu to vyhovuje, niekomu nie.

;-Q

mosoj

Kolik ti bylo tehdy let , že tak zasvěceně píšeš.
Co s rokem 1968 nyní. Je to jako když se dloubeš v nose.
Doplňuji:
Kdo nezažil tu tehdejší atmosféru nemůže pochopit. To ty s největší pravděpodobností nejsi a proto se ptáš naprosto blbě.

anonym

Někdy mi to taky připadá.

dědapetr

Nevím co stím mají společného rusofilové,ale 1968 to byla Invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­vaze_vojsk_Var%C5%A1­avsk%C3%A9_sml­ouvy_do_%C4%8C­eskoslovenska

jjj123456789

Je pravda, že někteří rusofobové omlouvají polské invaze v letech 1938 a 1968, protože Poláci jsou teď proti Rusům?