Soudní řešení pohledávky a externí inkasní firma

Zdravim, mam pohledavku za dluznikem a vec jsem predal k reseni soudu o vydani platebniho rozkazu, ktery byl zamitnut, tak se jednani bude resit standartni formou. Chci se zeptat, zdali mohu i pohledavku vymahat externi inkasni agenturou a vymahaci v pripade, ze se ta stejna pohledavka resi i prostrednictvim soudniho rizeni. Ja osobne si myslim, ze zrejme nemohu pozadat vymahacskou agenturu o vymozeni castky, kdyz vec je resena soudem a nema zadne pravoplatne rozhodnuti. Dekuji za odpovedi

Nejlepší odpověď
Fidel

„inkasní agentura“ to z těch lidí dostane pod tlakem za provizi. Budou mu posílat dopisy typu, seš dlužník, zaplať, nebo tě zažalujem, půjdeš sedět… Někteří zaplatí…

Pokud je to ale u soudu, nechal bych to tam (protože v opačném případě byste musel platit náklady řízení při stáhnutí žaloby).

Další odpovědi
Miroslavst

Některé vymahačské firmy se tváří, že to vymůžou, alle ve skutečnosti jsou na tom úplně stejně jako byste to vymáhal vy sám. Tedy asi takto:
Dobrý den, přišel jsem si pro dluh. Jo nemáte, tak nashledanou.
Pokud nemáte v ruce pravomocný platební rozkaz-tedy exekuční titul, exekutorský zápis, tak nemůžete vůbec nic.
Samozřejmě domluva je možná i v případě probíhajícího sporu, alle jen domluva-dohoda.