exekutorsky zapis

sestra se odstehovala pred 15 mesici, ale trv. byd. ma u nas. Pred 12 mesici udelala dluhy na nasi adresu (pred tydnem na jeji jmeno a nasi adresu prisel dopis o exekutorskym zapisu). Predevcirem jim pisemne sdelila, ze se odstehovala a at ji kontaktuji na nove adrese (s pritelem maji pronajatou garsonku).
1– Kam pujde exekutor?
2– Za jak dlouho po ex. zapisu prijde exekutor?
3– Co vse si muze vzit, kdyz tu ona nic nema? A co vse vezme nam?
4– Kdyz si nyni odhlasi trv. bydliste, a da to pisemne vedet exekutorovi, ten uz k nam neprijde?

Nejlepší odpověď
standa

ad 1.) půjde na adresu, která je ´úředně´ místem pobytu sestry

ad 2.) netuším

ad 3.) exekutor může zabavit POUZE majetek, který je prokazatelně sestry…, otázkou je jak se toto ´vlastnictví´ bude prokazovat (pro jistotu dopuručuji, abyste si připravili svědecké výpovědi o původu vlastnictví)

ad 4.) teoreticky by neměl, ale otázka je nakolik bude exekutor ´šikovný´ a bude se domáhat přístupu k ´věcem´ v údajném vlastnictví sestry

  • samozřejmě, že je potřebné, aby ´odhlášení´ trvalého pobytu proběhlo i úředně na oddělení evidence obyvatel