Boy 13

Když fotografie .jpg a video .mp4 jsou datové soubory, tak pouze obsahují informace?

Takže když fotografie jpg. a video mp4. jsou datové soubory, tak pouze obsahují informace? Nemohou teda být infikováni virem? Když to nejsou programy ale soubory. Takže i kdybych ze zavirovaného PC zkopíroval (zachránil fotky a videa) na externí HDD nebo SSD disk, tak nemohou z toho zavirovaného PC obsahovat být infikováni virem (škodlivým kódem) a mohu být tedy v klidu, že se mi třeba neodstraní sami od sebe, jo?

Nejlepší odpověď
Hlada

Odstraní se ti samy od sebe i bez viru, protože zatím neexistuje žádné digitální médium, které by bylo tak spolehlivé, jako je papír nebo film. Proto je nutné zálohovat několikanásobně a zálohy mít uložené na různých místech.

Další odpovědi
anonym

Každá informace na PC může být virus. Sám jsem psal souborový systém, který bylo potřeba při zápisu/čtení chránit před průnikem viru do systému. Ano – už jen stažení souboru může být aktem spuštění viru – což by musel být tedy hodně zásadní problém systému, pokud by tudy data protekla. Nicméně tak to je – aby operační systém mohl cokoli zapsat, vykreslit, vygenerovat zvuk – musí daná data spustit, pošoupat mezi paměťmi, … Úplně stačí, aby daný soubor vytvářel například falešné virtuální stránky procesoru. Tedy trojan. Pak při stáhnutí viru tento zapadne do uměle vytvořeného místa a daný proces jej může spustit. Viděl i zažil jsem průnik před dvě vzdálené plochy do webového prohlížeče – dovnitř virtualizované jednotky. Kdekoli v systému zobrazování, přehrávání a zapisování může být skulinka, kudy projde virus a dostane prostor škodit …

Dochy

1. Mám chuť tvou otázku nahlásit, protože:
1a) Otázka „Jsou datové soubory jako je jpg. a mp4?“ nedává smysl.
1b) Opakovaně se ptáš plus mínus na to samé
2. Nevím zda Ti mám odpovědět, protože naše odpovědi stejně zřejmě nečteš
3. Ano, datové soubory jako jpg a mp4 jsou.
4. Všechny soubory obsahují informace (s vyjímkou souborů vygenerovaných generátorem náhodných čísel, které obsahují pouze data)
5. Nikdo Ti nezaručí co vir (pokud nespecifikuješ jaký) se soubory udělá. Nicméně přenos viru obrazovým souborem není příliš pravděpodobný (ale možný, pokud cílí na nějakou konkrétní chybu OS či aplikace)

mosoj

https://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/bezpecnost/cla­nek/nebezpecny-bankovni-trojan-opet-na-scene-umi-obejit-zabezpeceni-pres-sms-40346384#source=hp&seq_n­o=9&dop_ab_va­riant=0&dop_req_­id=XTg4baXh6Ay-202012291939&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.