Nick42364

Kdy u OSSZ mohu žádat o průkaz ZTP a nárok na invalidní důchod?

Dobrý den kdy u OSSZ mohu žádat o průkaz ZTP a nárok na invalidní důchod? Ano, Google znám a použil jsem ho, i přesto v tom plavu, proto předem děkuji za vstřícný a lidský přístup, pracovní neschopnost a invalidita od minulého čtvrtku.

Nejlepší odpověď
annas

Jakl jste si určiltě přečetl na netu, musíte splnilt určité podmínky a ty může posouditt jen lékař. Takže mohu jen sdělilt, co jsem si přešpřečetla.

"Invalidní důchod lze získat za splnění daných podmínek. Jednou z nich je tzv. zjištění invalidity, jemuž před chází proces posuzování invalidity (více bod 2.). Další nezbytnou podmínkou je potřebná doba pojištění, která se zjišťuje po přiznání invalidity, a to z období před jejím vznikem (§ 40, zákon

Vše jsste se dověděla na Google. Je jasné, že musíte splnilt určité podmíénky a ty zná léklař.

"Žádost o ID musí podat sám občan. Je vhodné, když tak učiní po konzultacise svým ošetřujícím lékařem, který zná jeho zdravotní stav. Žádost s obča-nem sepisují na OSSZ příslušné podle místa jeho trvalého pobytu. V žádosti občan uvádí údaje o dobách pojištění od ukončení povinné školní docházky
do současné doby, především ty neuvedené na informativním osobním listu důcho-dového pojištění, má-li ho občan k dispozici. Občan zároveň uvede do žádosti dobuvýkonu péče o osobu závislou, bylo-li mu v minulosti vydáno rozhodnutí příslušné správy
sociálního zabezpečení prokazující tuto péči.

Domluvte se se svým ošetřujíocím lékařem a ten vám určitě poradí, víc, zná přece váš zdravotní stav.

Další odpovědi
elkon

Informace vám poskytne právě OSSZ. A budou to informace přesné, ne jako od nějaké nevěrohodné “babky“.