Olivka.Betka

Sony Xperia Tipo a nebo Nokia Lumia 610??

Chtěla bych si koupit nějaký levnější chytrý mobil. Projížděla jsem obchody a vybrala si dva mobily který se mi jako líbí ale prostě si pořád ne a nemůžu vybrat ten pravý. Budu strašně vděčná za všechny odpovědi.
Doplňuji:
Pánové moc vám děkuju za odpovědi, Bedymu zvlášť. Vy se tím asi zabýváte jak vidím že? Rozhodla jsem se že si koupím tu Nokii. Ještě jednou díky moc.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Bedy

Nokia Lumia 610

Já bych určitě šel v tomto případě do Nokia Lumie 610.
Za prvé má lepší rozlišení displeje a umí rozlišit víc barev, a tím pádem se lépe budou prohlížet internetové stránky, obrázky apod.
Dále má lepší foťák, umí fotit ve vyšším rozlišení a natáčet v HD kvalitě – to Xperia neumí.
I baterka má lepší výdrž, udávaná doba hovoru u Lumie 610 činí 630 minut, u Xperie Tipo 360 minut, pohotovostní doba 720 hodin, resp. 545 hodin.

Nokia Lumia 610 je určitě i svižnější, díky použitému systému Windows Phone 7.8 a myslím si, že je i přehlednější. Výhodou tady je i to, že si mobil nemusíte brzdit antivirovým programem jako u Sony Xperia Tipo, kde je použitý jiný systém, a to Android.

A o aplikace nemusíte mít nouzi, pro Windows Phone je jich taky hodně, ikdyž méně než pro Android. Navíc v základu Nokia Lumia 610 nabízí zdarma plnohodnotný mobilní Microsoft Office, který obsahuje Word, Excel, PowerPoint a OneNote (na poznámky) a dále bezplatnou GPS navigaci s doživotní aktualizací zdarma, která nevyžaduje během provozu připojení k internetu a není nijak limitována (maximálně kapacitou pamětí mobilu).

Lumia 610 má akorát snad jedinou nevýhodu oproti Xperii Tipo, a to, že paměť nelze rozšířit paměťovou kartou. I tak v základu má paměť 8GB a to řadě lidí bohatě stačí. A komu by to nestačilo, tak má možnost využít cloudového úložiště SkyDrive o kapacitě 7GB zdarma. Dohromady tedy můžete mít u sebe až 15GB dat.

Předpokládám tedy, že máte obchod vybraný, nemusím tedy porovnávat ceny, přesto si dávejte pozor na podezřele levné obchody, buď mohou prodávat napodobeniny, které vlastnostmi a kvalitou mají daleko k originálu a taky na distribuci – nejlepší je, když je ten mobil určen přímo pro českou distribuci, nicméně ze zkušeností vím, že u Nokií není problém, pokud je ten mobil původně určen pro jinou ze zemí EU. Upozorňuju na to, kdyby náhodou byl s mobilem problém a bylo nutné jej reklamovat či opravit.
Ikdyž Nokie patří snad k nejkvalitnějším mobilům na trhu, takže by neměl být problém jak s výrobkem, tak i eventuálně se servisem na rozdíl od řady asijských značek, kde je problém kolikrát.

Suma sumárum – volba si myslím, že je víc než jasná – doporučuju mobil Nokia Lumia 610.
Doplňuji:
I to papírový srovnání baterie má něco do sebe. Samozřejmě, že každý uživatel mobil používá trochu jinak – něco jiného je, když někdo je neustále připojený k internetu, pořád někam volá nebo si hraje hry. Nu a něco jiného zas je, když uživatel mobil nijak moc aktivně ten mobil nevyužívá.
Jestli mi nevěříte, mám tu pro Vás recenzi, kde jsou výdrží baterie mile překvapeni: http://www.mo­bilmania.cz/clan­ky/nokia-lumia-610-zakladni-kurz-tanga-recenze/hudba-fotoaparat-navigace-vydrz-zaver/sc-3-a-1320696-ch-1055275/defau­lt.aspx (srolujte dolů)

Nu, co se týká navigace – Windows Phone telefony navigaci mají, ale mají tam Bing Mapy a ty nejsou zrovna nejlepší. Výjimku tvoří Nokia, která tam má vlastní mapy, které mají jiné podklady (tuším od Navtequ) a ty jsou velmi kvalitní. Sám mám Nokii Lumii 800, vím, o čem píšu.

A co se týká foťáku – Lumia 610 má i blesk a ty fotky jsou opravdu hezčí, než u Xperie.

Jinak tazatelko, nemáte zač, jsem rád, že jsem Vám mohl poradit. A kdyby někdy něco, však to asi znáte… 🙂

Další odpovědi
mojitek

Sony Xperia Tipo

Teda nevím,ale mám Tipo a výdrž baterie je opravdu dost slušná,až mě to překvapilo.Papírový srovnávání výdrže baterie není zrovna rozumný,z toho už jsem vyrostl.A co se týče foťáku,tak při dobrým světle má Tipo moc pěkný fotky.Co se týče těch bezplatných map-dle diskuzí na fórech jsou ty mapy sice bezplatný,ale dle většiny uživatelů jsou nepřesné a nedá se podle nich tudíž jezdit. Padlo tu,že antivir u Androidu hodně brzdí-teda nevím,ale ani u tak levnýho telefonu jako je Tipo nic nebrzdí-zvláštní,že?No a s tou kvalitou Nokie-ta už není co bývala.
Doplňuji:
jinak telefon si opravdu kupte jen u ověřených a známých prodejců,vyhnete se tak pozdějším komplikacím