Avatar uživatele
Registrovaný

Sociální služby poskytované ve zdravotnickém zařízení?

Nechci aby jste to hledali nebo něco podobného jen sem tento název postřehla v rozhovoru a zajímá mě co si pod tím mám představit. Poradili by jste mi?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

ve zkratce - "nemocnice" se stará o lidi, kteří už tam sice nemusí být (nejsou nemocní), ale nemůžou se o sebe postarat sami, tak se o ně starají v nemocnici...nemocnice v tomto případě supluje domov s trvalou pečovatelskou službou...


Avatar uživatele
Stříbrný

Zdravotnické lůžko (zařízení) v nemocnici, LDN a ODN je velmi drahý "špás" pro ZP (minimálně tisícovka na den). V LDN "může být" pacient 3 měsíce, pak musí lékař zdůvodnit potřebu další hospitalizace (lze do jisté míry zneužívat...). Nemocnice si často takový "luxus" nemohou dovolit. Dříve celkem běžné. "Zneužívání" ze strany pacientů se snížilo v době miniaturního podílu ze strany pacienta zavedením poplatků (zrušeny).
Takový pacient se "uměle" udržoval na lůžku a odesílal na "zbytečná a nesmyslná " vyšetření = příjem pro zdravotnická zařízení => vysoké náklady pro ZP (zdravotní pijišťovny).
Mnoho nemocnic zápasí s nedostatkem lékařů a především nedostatkem SŠ (VOŠ) personálu.
Sestry hledají lépe placenou, případně klidnější práci mimo obor nebo v cizině.
Zúročuje se též změna ve vzdělávání zdravotnického personálu (7 let studia).
Mnoho intrních odd. nemocnic omezuje provoz (počet lůžek) nebo se zcela uzavírají.

Problém je ten, že tzv. sociálních lůžek je nedostatek a pro klienta je to nejdražší možná poskytovaná péče. Je podmíněna žádostí o domov důchodců. Bez příspěvku za nemohoucnost by byla řadě klientů nedostupná...
Je poskytována klientům, kteří se o sebe nemohou postarat sami (ani rodina).
Na sociálním lůžku čekají, až se uvolní místo v domově důchodců nebo zde dožijí. Režin je podobný, jako když jsou doma. Mají přímou obslužnou péči, péči praktického/obvodního lékaře. Služby, pobyt, stravu a doplatky za léky a zdravotnické pomůcky si hradí sami.
Doplnění:
V LDN (zdravotnické lůžko) si pacienti/klienti připlácejí za poskytované sociální služby, zejména v soukromých společnostech (koupání, mytí, praní prádla, strava atp.)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1912
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1425
Zlatý annas 1153
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 756
Zlatý Kepler 625
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.