nyjono

Sníží se účinnost pangaminu po rozdrcení v kávomlýnku a uzavření do lékovky?

Odpovědi
pepe88

Přihod k tomu vatu a zavřít.

gecco

Ne, nesníží, pokud:

  • je nekontaminuješ ´něčím´ z toho mlýnku (netuším, cos tam mlela předtím)
  • nenadrtíš tak najemno, že bys poškodila samotné kvasinky (na částečky menší, než bakterie)

Akorát – co tě k tomu vede?
😉

mostecký

Naprosto ne, jen bych doporučil pangamin( v podstatě kvasnice)nekon­taminovat kovem,zabránit styku s kovem, tedy drtit zařízením bez kovových součástí,které při drcení přicházejí do kontaktu s kovem.
Oxidace bílkovin, tedy i pangaminu probíhá,tedy má omezené použití,cca rok.

nyjono

pepe88, proč ta vata?