Kryšpín

Snížení trestných činů a přečinů je z důvodu coronaviru, anebo strachu z tvrdého postihu?

Pravděpodobně humanitní ochránci nízkých trestů budou mít jiný názor než druhá rozdělená část národa.

Odpovědi
agentpv

Prostě není koho přepadávat, vykradači obchodů by zas byli v opuštěných městech víc vidět, vykradači bytů nemohou, bo je hodně lidí doma, drogoví dealeři – to nevím, možná zavedli službu roznášku až do domu…

Pepa25

Pokud se skutečně snížila kriminalita (což je pravděpodobné, ale nevím, zda už je to doložitelné nějakou statistikou), tak se to spíše tím, že je menší pohyb lidí, zavřené obchody atd., prostě míň příležitostí. Hrozba trestů hraje podle mého daleko menší roli.

P.S. Neznám žádného „ochránce nízkých trestů“. Dost lidí si ale logicky myslí, že nemá smysl chtít co nejdrakoničtější tresty (např. trest smrti nikdy a nikde neodstranil vraždy, možná dokonce působí naopak).

Drap

Neni to pokaždé stejné. Snížení je z obou dvou důvodů. Trestná činnost pouze neklesá. Třeba u vykrádání zahrádkářských chatek roste.

Kryšpín

Agentpv, záleží jak je pracovitá ta menšina co zásobuje 2/3 český a část evropský trh perníkem.