Drap

Smutná zpráva. Dne 1. října 2019 zemřel Karel Gott. Je třeba se ptát?

Myslím, že neni třeba se ptát kdo ho měl či neměl rád, na které písně vzpomínáte atd. Ať se nám líbil nebo ne, nelze mu upřít velikost, kterou zaujímal v naší kultuře a myslím, že i jako člověk se choval a vystupoval vždy velmi rozvážně. Ti co chtějí si vzpomenou a bude v jejich srdcích i nadále.

Nejlepší odpověď
annas

Leukémie si nevybírá, zákeřná nemoc, která uhasila slavnému zpěvákovi .jeho svíčku života.

Můžeme si ho připomínat ze záznamu a potěšit se s jeho některými písněmi.

Čest jeho památce.!

Už jsem jednou odpovídala na zjentkovu otázku, ale když jsem odpověď odeslala, objevil se červený nápis Otázka byla odstraněna.

Neuvědomuji si, že by na otázce bylo něco závadného.

Další odpovědi
aliendrone

Co na to říci? V roce 2015 zemřel prof. RNDr. Petr Vopěnka, DrSc., excelentní český matematik a nikdo ani nevzdechl. Jeho práce (především v alternativní teorii množin) je natolik fascinující, že jen z toho, kam až ji rozumím bych jednoho Vopěnku bez zaváhání vyměnil za milion Kájíků, jakkoliv uznávám, že „božský Kája“ (byť se mi jeho písničky nelíbily) BYL skutečný talent (což se o mnoha „takéjsemzpěvácích“ říci ani zdaleka NEDÁ). Jenže co naplat, každý tam musíme a dělat z toho národní tragédii mi přijde jako pitomost.

ivzez

Karel Gott toho pro naši zemi udělal mnohem více
než „jenom vývoz naší hudby do zahraničí“.
Reprezentoval nás i svým vystupováním a jednáním.

Díky němu mělo mnohem více cizinců povědomí o někdejším Československu a České republice.

Poznámka:
Zajímalo by mne, proč byla skryta původní Zjentkova otázka. Nestihla jsem ji přečíst, ale ještě jsem snad neviděla jeho otázku, která by porušovala pravidla.

elkon

Říká se, že každý je nahraditelný, v případě Karla Gotta to neplatí. Karel Gott je nenahraditelný. To, co vykonal pro naší zemi na poli hudby a kultury všeobecně i v kontextu do zahraničí, nelze zapomenout. Čest jeho památce.

marci1

Smutná zpráva. Jeho písně ale budou v našich srdcích znít dál. Ať odpočívá v pokoji! ♥
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qkZLNoNHUts

Klaproth

Zpíval dobře, ale nebyl má krevní skupina a jeho písničky jsem nikdy dobrovolně neposlouchal. Petra Nováka jsem oplakal, Gotta oplakávat nebudu. Smutné je na tom to, že se na jeho smrti začal hned zviditelňovat Babiš se svým návrhem státního pohřbu.

Kelt

Nemusel jsem ho, ale udělal hodně. To se musí přiznat.

zjentek

Zajímavá otázka. Jako bych něco podobného už někdy slyšel.

Kájovi přeji, aby mu to zpívalo stejně kvalitně i v bohémským nebi.

Mc Merkurion

… no jo, říká se furt: „o mrtvých jen dobrý“, ale nějak se zapomíná, co byl za člověka, jinýho s jeho chováním by odsoudili, ale Kájovi se promine vše, i poklonkování režimu …

… jo,talent měl, zpívalo mu to dobře, ale že by si zasloužil státní pohřeb a smutek ??? … to teda rozhodně NE !!!

hapiky

p.Karel Gott byl kromě zpěvu i všeobecný talent. Trochu méně herec, ale dobrý malíř. Měl dobré informace a přehled v dění ve světě. Líbil se mě jeho postoj k těm nejbohatším a nejmocnějším mužům světa.

Kajoch

Velmi smutná zpráva.Pro mne.Takový zpěvák se už v naší české zemi asi nikdy nenarodí…

hapiky

ge0rge: No to je ale od Vás hodně nefér a přehnané! Tvrdit, že ještě přijde smutnější část, tedy keci politiků, než samotné úmrtí Mistra, je doufám, že uznáte hodně velká pitomost.

zjentek

Ad ivzez: Jsem poctěn tím, co jste napsala. Samozřejmě pravdu, to dá rozum.

Původní otázka měla být tato: „Tak je to tady. Zemřel Karel Gott. Je k tomu zapotřebí něco dodat?“ A v podotázce mělo stát: „Tady máte prostor!!!“ Jenže pak jsem znejistěl a v roztržitosti vložil podobný text bez otázníku. Moje chyba ););););););););)- smajlíky platí zleva doprava… jsou to smutné smajly za Kaju!

ivzez

Já si opravdu nevzpomínám, že bych od Vás viděla otázku, která by poruovala pravidla. Pravda, otazník na konci moc neřeším…

anonym

Zřejmě šlo opravdu jen o to že otázka prostě nebyla otázkou. Ve své RSS čtečce ten dotaz stále vidím a zní přesně takto „
Tak, a je to tady. Zemřel Karel Gott. Zde už je jakákoli otázka marná. Tragédie veliká. Smutek.“ … to skutečně otázka není.

annas

Je pravda, že jsem odpověděla dříve, než jsem pozorně četla otázku.

Nevím, kdo otázku skryl, domnívám se, že mohl počkat, protože jindy „neotázka“ čeká na opravu i několik hodin.

Samozřejmě pokud ji zjentek nenahlásil sám.

zjentek

Inu, zpráva to pro mnohé věru není příliš příznivá… Je lepší, když ten, koho máte díky médií rádi, chodí po světě. No nic, jdu si pustit Panna, nebo orel s Emmou Stone. Hodně chytrej film, i když se tak netváří. ); … (smutný smajl za Káju).

Dochy

Alien: Sice chápu, ale pana profesora jsi znal asi ty, rodina a pár set odborníků. Nikdo další si jeho práce ani jeho smrti nejspíše nevšiml. Gotta zná přinejmenším celá republika, Slovensko, Německo. Je dost možné že i část Němců bude znát Gotta a ne jejich vlastního prezidenta…

aliendrone

Hmm – a co jako? Inženýra Rudolfa Christiana Karla Diesela nezná prakticky nikdo, na rozdíl třebas od herce Vina Diesela. Ale kdyby neexistoval ten „celosvětově známý herec“, tak se v podstatě nic neděje. Kdyby neexistoval ten inženýr Diesel, tak svět dnes vypadá ÚPLNĚ JINAK.

Ber to tak, my si tady možná „škubeme vlásky zoufalstvím“, ale v Americe nejen že neví, kdo byl nějaký Gott, tam ani neví, KDE JE ČR! Takže posuzovat lidi podle toho, pro kolik lidí je známý mi přijde zcestné. ;) :)

zjentek

To je pravda. Vin Diesel když pokurvká roli, tolik se neděje. Zatímco znečištěnou planetu po jinejch už nevyčistíme asi po celou naši existenci!

zjentek

Věděl's, že v Indii maj u cest černý palmy, včetně zeleně? (; Proč? Protože Diesel! Filtry částic jsou drahý a pro Indy asi škoda, usmyslel si trh a začal tam produkovat vozy bez nich. Prostě švanda, drobnost..

Dochy

Klaproth: Myslím, že K.Gott je (byl) natolik významnou osobností v naší kultuře že by ten státní pohřeb dával smysl. Nemyslím že je nutné všude hned vidět snahu o osobní prospěch…

anonym

máš pravdu, dával … do chvíle než si uvědomíš, že tím jen platíš snahu politiků se zviditelnit zneužitím tohoto tématu …

elkon

Můžeš napsat jak zařídit státní pohřeb bez toho „zviditelnění“? Od toho jsou státní orgány, které podobné věci řeší. Ať se ti to líbí nebo ne.

elkon

Příspěvek smazán administrátorem.