Avatar uživatele
Drap

Smutná zpráva. Dne 1. října 2019 zemřel Karel Gott. Je třeba se ptát?

Myslím, že neni třeba se ptát kdo ho měl či neměl rád, na které písně vzpomínáte atd. Ať se nám líbil nebo ne, nelze mu upřít velikost, kterou zaujímal v naší kultuře a myslím, že i jako člověk se choval a vystupoval vždy velmi rozvážně. Ti co chtějí si vzpomenou a bude v jejich srdcích i nadále.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, ivzez, marci1, jirka F, Rokio, dust8, Muso, aliendrone, Kajoch před 1681 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Leukémie si nevybírá, zákeřná nemoc, která uhasila slavnému zpěvákovi .jeho svíčku života.

Můžeme si ho připomínat ze záznamu a potěšit se s jeho některými písněmi.

Čest jeho památce.!

Už jsem jednou odpovídala na zjentkovu otázku, ale když jsem odpověď odeslala, objevil se červený nápis Otázka byla odstraněna.

Neuvědomuji si, že by na otázce bylo něco závadného.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Co na to říci? V roce 2015 zemřel prof. RNDr. Petr Vopěnka, DrSc., excelentní český matematik a nikdo ani nevzdechl. Jeho práce (především v alternativní teorii množin) je natolik fascinující, že jen z toho, kam až ji rozumím bych jednoho Vopěnku bez zaváhání vyměnil za milion Kájíků, jakkoliv uznávám, že „božský Kája“ (byť se mi jeho písničky nelíbily) BYL skutečný talent (což se o mnoha „takéjsemzpěvácích“ říci ani zdaleka NEDÁ). Jenže co naplat, každý tam musíme a dělat z toho národní tragédii mi přijde jako pitomost.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Mc Merkurion Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Karel Gott toho pro naši zemi udělal mnohem více
než „jenom vývoz naší hudby do zahraničí“.
Reprezentoval nás i svým vystupováním a jednáním.

Díky němu mělo mnohem více cizinců povědomí o někdejším Československu a České republice.

Poznámka:
Zajímalo by mne, proč byla skryta původní Zjentkova otázka. Nestihla jsem ji přečíst, ale ještě jsem snad neviděla jeho otázku, která by porušovala pravidla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Říká se, že každý je nahraditelný, v případě Karla Gotta to neplatí. Karel Gott je nenahraditelný. To, co vykonal pro naší zemi na poli hudby a kultury všeobecně i v kontextu do zahraničí, nelze zapomenout. Čest jeho památce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Smutná zpráva. Jeho písně ale budou v našich srdcích znít dál. Ať odpočívá v pokoji! ♥
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=qkZLNoNHUts

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Zpíval dobře, ale nebyl má krevní skupina a jeho písničky jsem nikdy dobrovolně neposlouchal. Petra Nováka jsem oplakal, Gotta oplakávat nebudu. Smutné je na tom to, že se na jeho smrti začal hned zviditelňovat Babiš se svým návrhem státního pohřbu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nemusel jsem ho, ale udělal hodně. To se musí přiznat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Zajímavá otázka. Jako bych něco podobného už někdy slyšel.

Kájovi přeji, aby mu to zpívalo stejně kvalitně i v bohémským nebi.

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no jo, říká se furt: „o mrtvých jen dobrý“, ale nějak se zapomíná, co byl za člověka, jinýho s jeho chováním by odsoudili, ale Kájovi se promine vše, i poklonkování režimu …

… jo,talent měl, zpívalo mu to dobře, ale že by si zasloužil státní pohřeb a smutek ??? … to teda rozhodně NE !!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

p.Karel Gott byl kromě zpěvu i všeobecný talent. Trochu méně herec, ale dobrý malíř. Měl dobré informace a přehled v dění ve světě. Líbil se mě jeho postoj k těm nejbohatším a nejmocnějším mužům světa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajoch

Velmi smutná zpráva.Pro mne.Takový zpěvák se už v naší české zemi asi nikdy nenarodí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

ge0rge: No to je ale od Vás hodně nefér a přehnané! Tvrdit, že ještě přijde smutnější část, tedy keci politiků, než samotné úmrtí Mistra, je doufám, že uznáte hodně velká pitomost.

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Ad ivzez: Jsem poctěn tím, co jste napsala. Samozřejmě pravdu, to dá rozum.

Původní otázka měla být tato: „Tak je to tady. Zemřel Karel Gott. Je k tomu zapotřebí něco dodat?“ A v podotázce mělo stát: „Tady máte prostor!!!“ Jenže pak jsem znejistěl a v roztržitosti vložil podobný text bez otázníku. Moje chyba ););););););););)- smajlíky platí zleva doprava… jsou to smutné smajly za Kaju!

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Já si opravdu nevzpomínám, že bych od Vás viděla otázku, která by poruovala pravidla. Pravda, otazník na konci moc neřeším…

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zřejmě šlo opravdu jen o to že otázka prostě nebyla otázkou. Ve své RSS čtečce ten dotaz stále vidím a zní přesně takto „
Tak, a je to tady. Zemřel Karel Gott. Zde už je jakákoli otázka marná. Tragédie veliká. Smutek.“ … to skutečně otázka není.

před 1680 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Je pravda, že jsem odpověděla dříve, než jsem pozorně četla otázku.

Nevím, kdo otázku skryl, domnívám se, že mohl počkat, protože jindy „neotázka“ čeká na opravu i několik hodin.

Samozřejmě pokud ji zjentek nenahlásil sám.

před 1680 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Inu, zpráva to pro mnohé věru není příliš příznivá… Je lepší, když ten, koho máte díky médií rádi, chodí po světě. No nic, jdu si pustit Panna, nebo orel s Emmou Stone. Hodně chytrej film, i když se tak netváří. ); … (smutný smajl za Káju).

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Alien: Sice chápu, ale pana profesora jsi znal asi ty, rodina a pár set odborníků. Nikdo další si jeho práce ani jeho smrti nejspíše nevšiml. Gotta zná přinejmenším celá republika, Slovensko, Německo. Je dost možné že i část Němců bude znát Gotta a ne jejich vlastního prezidenta…

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Hmm – a co jako? Inženýra Rudolfa Christiana Karla Diesela nezná prakticky nikdo, na rozdíl třebas od herce Vina Diesela. Ale kdyby neexistoval ten „celosvětově známý herec“, tak se v podstatě nic neděje. Kdyby neexistoval ten inženýr Diesel, tak svět dnes vypadá ÚPLNĚ JINAK.

Ber to tak, my si tady možná „škubeme vlásky zoufalstvím“, ale v Americe nejen že neví, kdo byl nějaký Gott, tam ani neví, KDE JE ČR! Takže posuzovat lidi podle toho, pro kolik lidí je známý mi přijde zcestné. ;) :)

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

To je pravda. Vin Diesel když pokurvká roli, tolik se neděje. Zatímco znečištěnou planetu po jinejch už nevyčistíme asi po celou naši existenci!

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Věděl's, že v Indii maj u cest černý palmy, včetně zeleně? (; Proč? Protože Diesel! Filtry částic jsou drahý a pro Indy asi škoda, usmyslel si trh a začal tam produkovat vozy bez nich. Prostě švanda, drobnost..

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Klaproth: Myslím, že K.Gott je (byl) natolik významnou osobností v naší kultuře že by ten státní pohřeb dával smysl. Nemyslím že je nutné všude hned vidět snahu o osobní prospěch…

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

máš pravdu, dával … do chvíle než si uvědomíš, že tím jen platíš snahu politiků se zviditelnit zneužitím tohoto tématu …

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Můžeš napsat jak zařídit státní pohřeb bez toho „zviditelnění“? Od toho jsou státní orgány, které podobné věci řeší. Ať se ti to líbí nebo ne.

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1681 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek