Avatar uživatele
perry001

smrt Kim čonh Ila, více v popisu otázky

Zajímalo by mě, proč všichni v KLDR tolik truchlí kvůli smrti Kim čong Ila? Vždyť za jeho vlády žili všichni v chudobě – toto mi nejde do hlavy

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? quentos, eLx, fcoop, casey před 4510 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
venkovan

Je vidět, že jsi nezažil vymývání mozků. A navíc jsou to záběry a reportáže korejských zpravodajců.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Viděl jsi někdy Týdeník z 50.let?
Made in ČSSR? Tak asi tak.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SeptikB

Jenomže oni si nemyslí, že žijí v chudobě, (nebo minimálně to, že je to něco špatného). Za komunismu média informovala o škodném americkém broukovi, a to byl jen „slabý odvar“ totality – nechci vědět, co píšou v KLDR o zbytku světa, jak tady umíráme a můžeme za všechno špatné, co se u nich stane. Bohužel jim nezbývá nic, než tomu věřit. Kdybys lidem ve středověku navrhnul, aby zrušili církev, nastolili demokracii a zavedli lidská práva, asi by tě zlynčovali, protože něco takového bylo nemyslitelné pro obyvatelstvo žijící skoro tisíc let podle určitých pravidel bez možnosti porovnání s jiným způsobem života. Jsem velice pesimistický, co se týče svobodné budoucnosti Severní Koreje, protože než si ti lidé zvyknou na zrušení izolace, tak to tam USA a Rusko buď celé skoupí, nebo rozkradou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

jak píše venkovan

teď jsem si vzpomněl, jak nám na jedný hodině filosofie Kroupa vyprávěl, že za Stalina, když skončil Stalinův projev a všichni „radostně“ tleskali, tak ten, kdo přestal tleskat první, byl poslanej do gulagu.. někdy to nadšení (nebo naopak smutek) nemusí bejt zase tak real, jak na první pohled vypadá.. a strach dokáže divy..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
suaeda

Na Kubě je k vidění něco podobného. Ale je tam hodně znát severní soused – USA. Lidi většinou vědí, ale bojí se.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Protože brzy nastoupí ještě tvrdší diktátor a lidičky musí ze strachu hrát divadlo. Ty asi nepamatuješ smrt Gottwalda nebo Brežněva, co ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Ti lidé nemají srovnání,jako máš ty. Já zažil totalitu u nás,takže vím trochu co to znamená.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek