prochazkova

Smlouva na dobu určitou – 3roky, s T-mobile

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli je nějak možné odstoupit od smlouvy, kterou jsem podepsala pred 3měsíci a to na dobu určitou, to jest na 3 roky. Bohužel mi už nevyhovuje a rada bych přešla k Vodafone. Smlouva byla podepsána s pracovnikem T-mobile, ktery k nam prisel do domu. Slysela jsem take o nejake zmene Vseob. podmínek dané společnosti. Děkuji za zodpovezeni dotazu.
Doplňuji:
jeste bych chtela reagovat na >Standu< : na smlouve neni nic ohledne toho, ze jsme byla informovana o tom jak odstoupit od teto ucastnicke smlouvy a ze jsme s tim byla seznamena.

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Tak o tom silně pochybuji. Jediné co zřejmě můžete udělat, je změnit paušál na minimální možný. Avšak, jestli je tato smlouva na 3 roky, pravděpodobně jste dostala i telefon a budete muset hradit povinné minimální plnění ze smlouvy, i když budete mít ten nejmenší paušál.

Další odpovědi
standa

Ve vašem případě se jedná o spotřebitelskou smlouvu, která byla uzavřena MIMO PROSTORY OBVYKLÉ K PODNIKÁNÍ DODAVATELE (§ 57 občanského zákoníku).

Od takovéto smlouvy lze odstoupit bez sankcí v různých lhůtách:

  1. do 14 dní
  2. do 30 dní (pokud ještě nedošlo k plnění dle smlouvy)
  3. do roka (pokud dodavatel nesplnil povinnosti, které mu ukládá § 57/2 zákona)

Vás už se může týkat jen varianta ad c), a to jen v případě, že prokážete, že vás dealer neinformoval o možnosti odstoupení od smlouvy. Obávám se však, že T-mobile tuto záležitost bude mít zmáknutou a že smlouva, kterou jste podepsala bude někde vzadu obsahovat malým písmem tu zmiňovanou informační povinnost. Takže přečtěte si pozorně všechny papíry, které jste si od dealera převzala…

Pokud zde takový nějaký malý odstaveček přeci jenom naleznete, tak to budete mít nejspíš asi smůlu a odstoupit od smlouvy podle § 57/3 nebude možné.

Ještě by zde byla teorie, že byste mohla prokázat (nějakými svědeckými výpovědmi), že vás dealer na tento odstaveček výslovně neupozornil a ani vás nenechal v klidu si přečíst smluvní podmínky…, ale to by bylo obtížné prokazovat.

Až to pročtete, tak se ozvěte znovu a případně poradíme jak sepsat oznámení o odstoupení od smlouvy.

Nic není nemožné 🙂

§ 52/2 občanského zákoníku
Dodavatel musí spotřebitele písemně upozornit na právo odstoupit od smlouvy nejpozději při uzavření smlouvy; písemné upozornění musí obsahovat i označení osoby, u níž je třeba toto právo uplatnit, včetně bydliště či sídla takové osoby.

DOPLNĚNA:

A byla jste s podmínkami ´odstoupení´ opravdu SEZNÁMENA, nebo jste jen smlouvu podepsala aniž by vám pracovník T-mobile něco k těm ´podmínkám´ řekl ?

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcanzak/cas­t1.aspx

Gollumek.88

odstoupení od smlouvy bývá zpoplatněno. já to mám u bublinkářů a když sem chtěla odstoupit, tak mi řekli že zaplatim 4000kč. a to sem to měla na 2 roky. Počítej s podobnou ne-li vyšší částkou.

Bez tohoto poplatku by to bylo z důvodu, že T-mobile nebyl schopen plnit služby, které si mu platila. Akorát si můžeš být jista tím, že to bude hodně velký přetahování se s nima.

prochazkova

>Standa<Vlastne se vubec nezminil o podminkach odstoupeni. Takze jsem ji podepsala a pracovnik mi nic nerekl. Jen ze to je na tri roky a ze to nejde do uplynuti teto doby zrusit. Tot bylo vse.

prochazkova

Vlastne se vubec nezminil o podminkach odstoupeni. Takze jsem ji podepsala a pracovnik mi nic nerekl. Jen ze to je na tri roky a ze to nejde do uplynuti teto doby zrusit. Tot bylo vse.