slaisa

Smí zakrslý králík před kastrací dostat nějakou stravu?

Dobrý den,chtěla jsem se Vás zeptat jestli smí zakrslý králík před kastrací(či v den kastrace)dostávat nějakou stravu.Jdu s ním v úterý na kastraci a ráda bych věděla jestli smí či nesmí dostávat nějakou stravu,abych mu tím nějak neublížila.

Odpovědi
dubraro

Pokud se kastrace provádí v lokálním znecitlivění, tak může. Pokud v celkové anestezii, tak je to jako u jiné operace, žaludek by měl být prázdný. Měl by ti to říct veterinář při objednávání k zákroku.

Drap

Může. Pokud se jedná o samce, nemá to na kastraci vůbec žádný vliv.