SteimlX

Smí či nesmí se nacházet zavazadlo např. batoh v nákupním košíku při nakupování??

Měl jsem opravdu narvaný batoh a abych ho neměl na zádech a tím pádem neohrožoval lidí i zboží kolem sebe, měl jsem ho ve vozíku a byl jsem vyzván"černým šerifem" abych ho vyndal, tak jsem ho chtěl dát na takové to poutko na vozíku, které je na to podle mě určené a stejně mi bylo řečeno, že ho tam mít nemůžu… Šlo o Lídl v LBC

Nejlepší odpověď
anonym

Jen doplním baghiru:

  1. Základní princip výhrad k zavazadlům v košíku spočívá v prevenci potencionálních krádeží v samoobslužných provozech.
  2. Na běžné nákupní tašky je právě onen háček na čele vozíku (kam od rukojeti zákazník pohodlně nedosáhne (aby tam kradmo vhodil něco, co by nehodlal zaplatit). – Přesto kontrola je přípustná až za pokladnou, kdy je průkazný úmysl a ne třeba roztržitost apod.
  3. Většina korektních obchodních řetězců má pro tyto účely buďto uzamykatelné boxy nebo možnost úschovy na info apod

A závěrem, – při běžných nákupech se obvykle nechodívá s objemnými cestovními loďáky, ruksaky apod. Proto je logické upřednostnit rozumnou dohodu o nějakém kompromisu, případně při nákupu ve dvou, jeden prostě pohlídá batožinu před nákupním prostorem.

Další odpovědi
baghira

Pokud jsem v obchodu s batohem, mívám ho zpravidla ve vozíku, je to jistější než ho mít na zádech a riskovat, že něco třeba z regálu shodím. V popisovaném případě bych požádal o svolení pokladní nebo prodavače – s těma se dá dohodnout, ostraha většinou bývají debilové.
Pokud by nebyla dohoda možná, nepřel bych se a nakoupil bych jinde – snad to není jediná samoška v okolí.

Rocker

Mívám batoh taky v košíku.S ochran­kou bych se vůbec nebavil,jsou to trosky,který nikde jinde nezaměstnali.

Damiana

Po nemilé zkušenosti, kterou „udělala“ kolegyně v Bílé labuti v drogerii, kdy jí chtěla ochranka u pokladny šacovat, neboť byl ten samozvaný Maigret přesvědčen, že tam ta na první pohled starší, elegantní dáma má zapotřebí loupit puberťácký lak na nehty za čtyřicet korun, vím, že ochranka nemá právo na nic jiného, než chytit přímo za ruku zloděje u činu. Nebo za ním ještě tak utíkat jako ve filmu Horem pádem. Rozhodně ti nesmí prohlížet zavazadlo. Známá vyvolala sice tehdy patřičnou aféru za dohledu přivolané Polcie ČR, na níž trvala a kabelku mamelukovi z drogerie prostě neukázala. Ušlý zisk, citová újma, etc. to se tam myslím následně také řešilo.
Pokud rozumný kompromis možný a pitomec v černém chce jen dělat dusno, radím nechat si zavolat vedoucího prodejny a domluvit se s ním. Obchodník by měl být vyškolený k tomu, aby hlavně nepřišel o zákazníka. Alespoň podle těch reklam, ve kterých se bez přestání všichni zaměstnanci známých řetěžců zubí a slibují hory doly.
Doplňuji:
Fascinuje mne jak jsou lidé blbí. Kdybys nebyl ohleduplný a báglem jim tam sejmul regál s lihovinami nebo nějakým dražším zbožím, tak to by nevadilo? Nebo na to čekají? Nechápu tuto „logiku“.

anonym

souhlas s Baghirem, ale oni mi nebudou určovat kam s batohem, vrazil bych jej do koše a hotovo.

Michal Kole

Doplním, že pokud si batoh odložíte na místo určené obchodníkem, tak obchodník přebírá plnou odpovědnost, že Vám baťoh nikdo nečmajzne, neprorabuje a podobně.

Horší je to pak s dokazováním, že jste něco v batohu měl.

Takže je lepší říct prodavačce, ať s Vámi sepíše co všechno v baťohu máte a když tuto obstrukci budete dělat při každém nákupu co po Vás budou chtít odložit baťoh tak Vám ho raději nechá ve vozíku, aby nemusela sepisovat co vše v baťohu máte.

tom004

Jednoduché.Na nic takového nemají právo.Dokonce i když chtějí vykonat prohlídku zavazadla,musí přivolat PČR a sepsat protokol. A prohlídku smí udělat pouze po zaplacení,„za pokladnou“. Protokol se může hodit při případném soudním sporu.

anonym

V Přelouči se v marketech mohou v pohodě ve vozíku vozit batohy, tašky a tak. Jenom vás občas u kasy poprosí o jejich nadzvednutí.

terry

S někým se nelze domluvit ani vysvětlit. Bohužel.
Jinak souhlasím s baghirou.

venkovan

Kdysi jsem vstoupil do obchodu s kamerou. byl jsem vykázán, že ji musím dát do schránky. požadoval jsem doklad o tom, že jsem tam kameru uložil. Nedostal – tak oni nedostali moje peníze. To samé dnes chtějí aby lidi odkládali do schránek noťasy apod. prostě občas se stává, že člověk si jde koupit svačinu a nechat třeba ten noťas s daty v autě není dobré řešení.
Nicméně „šerif“ může něco říci, ale to je jediné co mi může říci. Buď pochopí a nebo se budem dohadovat.
Ale stejně už bych do Lidlu ze zásady nevstoupil. Minimálně několik let.