Avatar uživatele
zzzzz

Proč v obchodech pořád stěhují zboží?

Dělají to i u vás? U nás nejvíce Kaufland:-((( Dnes jsem jela na nákup a třetinu věcí nemám:-(( Nenašla jsem je:-(((
Doplňuji:
A vy si teda nějaké ty nepotřebné věci navíc koupíte?

Já ne.

Právě proto, že to všichni ví, tak je podle mě tento tah už neproduktivní, jedině to může obchod poškodit, tak mě docela zaráží, že to těm manažerům ještě nedošlo:-(((

Jít v Kauflandu s plným vozíkem v protisměru je hotová sebevražda.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: zzzzz

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, briketka10, anonym, anonym, aandromeda, gagaga, marci1, lota, da ny, Agneta před 3504 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Zato během hledání požadovaného zboží projdeš kolem zboží, které bys jindy minula, protože bys šla přímo k požadovanému zboží. A leckdo tak nakoupí to, co původně ani nechtěl.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Aby mi zkomplikovali a prodloužili dobu nákupu s tím,
že doufají, že při bloudění a hledání naberu do nákupního koše i to,
co jsem původně nezamýšlela zakoupit.. ;)))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Aby mně naštvali.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Je to marketingový tah, který vychází z psychologie nakupování. Do obchodu jdete pro něco, co potřebujete a je zrovna v akci, ale obchodník to přestěhuje. Tím narazíte na zboží, které se dříve špatně prodávalo a v akci není. Po zoufalém hledání toho, co jste chtěla, sáhnete po tom, co je dražší a zároveň narazíte na spoustu „nového“ zboží, které možná budete hledat příště.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neeffy

Jednoduchá marketingová taktická zbraň, musíte projít celý obchod a přitom najdete i to co nehledáte 🙂 jinak , ano dělají to i u nás!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Asi aby vytočili zákazníky, resp. aby je motali dýl po obchodě a ti tak toho nasbírali víc do košíku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
křemílek

Zboží je přehazováno schválně,aby zákazník hledal a tím koupil další zboží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ad Doplnění: Ne – nekoupím…
Do obchodu jdu s jasným ´cílem´ a nekoukám ´kde co lítá´…
A pokud nenacházím, co chci – otravuju personál a nechám se klidně k regálu dovést…
;-D
Doplňuji:
Marci – dělej to jako já (pokud mám čas) – prostě zajdu k Informacím, zeptám se ´baby´ kde je to, co chci – a ona mi buďto přesně popíše, kde to je (jdu tam) – a nebo řekne – „tam někde“ – v tom případě si ji ´vezmu sebou´ (nebo si nechám zavolat nějakou doplňovačku regálů) a nechám si dané zboží ukázat.
Jednou na mne zkusila, že „nemá čas“ – nechal jsem si zavolat místního ´managera´ a s vysvětlením, že pokud oni mají čas zboží po krámě přemisťovat, musí mít i čas mi je najít, jsem si jako ´průvodce´ vzal jeho.
😁
Ale je fakt, že pokud čas nemám, prostě nechám vozík přesně tam, kde jsem se ´dožral´ a jdu pryč bez nákupu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Já jo, já jdu pro lízátko a skončím s plným košíkem tampónů. Vždycky podlehnu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Na co si to tu stěžujete? Jde jasně o službu zákazníkům. Udržují vaše fyzické i mentální zdraví. Ujdete o 2km víc, než kdyby vše zůstalo na místě, nutí vás udržovat přehled o tom, co ještě nemáte a musíte ještě najít, trénují vaši vůli nekoupit každou volovinu na kterou cestou narazíte.

O to vše byste byi ochuzeni, pokud by zůstali staré pořádky… Jen prolétnout krám naučenou cestou, se zastávkama jako vždy, kdy automaticky do vozíku hodíte to co vždy… Tukové polštáře rostou jak na břiše, tak na mozkových závitech…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ano, u nás to taky dělají.Mají ale smůlu, protože já si nepotřebné věci nekoupím. Já mám zase smůlu, protože některé věci hledám, hledám a nenajdu. A příště jdu raději tam, kde to znám a vím kde co je ( než to taky nepřestěhují ). 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

Kdyby šlo jen o to přemisťování, mě více vadí ta věčná téměř každodenní změna cen, to je jak u „blbejch na půdě“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

add doplnění…
ano, občas koupím i to, pro co jsem původně nešla, protože když na to při „bloudění“ na to narazím, vzpomenu si, že tohle už mi třeba dochází (se seznamy do obchodu zásadně nechodím) a stejně bych to za pár dnů koupila, ale třeba v jiném marketu…a navíc, někde mě nachytají na slevu (letáky nestuduji, takže nevím, co zrovna v tom odchodě „frčí“)…ale nekupuji to jen proto, že je to levné, ale proto, že je to levné a zároveň vím, že to budu časem potřebovat…takže si nemyslím, že je stěhování zase tak kontraproduktivní…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek