Lgee

Dá se tahle koupit zbraň „legálně“?

dělat to nechci ale napadlo mě navazání na předchozí otázku, pokud si někdo skrz bitcoin koupí zbraň, kterou zaplatí, ale doručené mu to nebude jelikož se to odhalí, zjistí že sem objednávku učinil já, ale v zákoně se píše (1) Kdo bez povolení vyrobí, sobě nebo jinému opatří nebo přechovává střelnou zbraň nebo její hlavní části nebo díly nebo ve větším množství střelivo nebo zakázaný doplněk zbraně, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci. Takže bych ji musel dostat doručenou nebo ji přechovávat abych mohl být odsouzen?

kapitán je o to že mi nebude doručena protože ji najdou při kontrole.

Odpovědi
Edison

Nikoli, jednalo by se o tr. č. nedovoleného ozbrojování ve fázi POKUSU.

Jen reakce na ostatní: Samozřejmě pokud by bylo pořízení BEZ POVOLENÍ. Na co povolení je potřeba je v Zákoně o zbraních.

nyjono

Nepíšeš, zda máš (bys teoreticky měl) to POVOLENÍ.
Povolení koupit zbraň.
POVOLENÍ je to podstatné.
Pokud máš, můžeš koupit ale nesmíš předat dál. Poku nemáš,n esmíš koupit.
Bitcoiny jsou irelevantní.