Avatar uživatele
Zlatý

Slyšeli jste o projektu index ?

Projekt se již uvádí do života. Někde na netu by měl existovat server který o tom píše. Má ale jiný název.

Jedená se o propojení dálničních kamer s kamerami ve městě s mobily, platebními kartami, atd. Sloužící ke sledování a monitoringu všech občanů. V dosahu těchto kamer bude vyhodnocováno i chování lidí na záběru. Na př. postávání na jednom místě delší dobu bude vyhodnoceno jako podezřelé s dalším sledováním.

Dále se má zavádět předplacená platba elektřiny. Prostě nabíjete si kartu na určitou částku, kartu vrazíte do hodin a svítíte. Až to vyčerpáte, hodiny vás utnou, dokud nenabíjete opět. Podobný systém prý funguje v Anglii. Hlavní důvod je aby všichni měli sledovatelnou kartu.
Doplňuji:
Když to zákon neumožňuje , tak proč tě na dálnicí fotí auto a osoby v autě a registrují mobily které máme v kapse. Pořízené fotky a data se uchovávají.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Nesmysl.


Avatar uživatele

Teoreticky to není problém - v praxi ale tato (s)myšlenka naráží na problémy nejména dva - finance (neboli kdo by něco takového zaplatil) a zákony (takovéto propojení systémů naše zákony neumožňují). To druhé se může změnit, to první ale těžko...
;-)
Ale kukni na už odtajněný projekt Echelon, to by tě mohlo zajímat.
Doplňuji:
Na silnicích "tě fotí", pokud pácháš přestupky, rozhodně tyto systémy nefotí všechny.
Mobily není problém sledovat - ale běžně to nikdo nedělá, hovory a SMS se archivují - ale běžně je nikdo neodposlouchává/nečte.
K tomu tě snímají kamery různých zpracovatelů a opravdu není technický problém třeba rozpoznávat (a sledovat) jednotlivé osoby.
V tomto všem ale - v podstatě, žádný problém není - zákon totiž neumožňuje propojení těchto dat.


Avatar uživatele
Zlatý

a čo vás na tom udivuje?
už za monarchie (ono sa tu nájde niekto, kto pôjde ďalej do histórie) sa špicľovalo v širokom merítku, obyčajní ľudia v hospodách a na ulici.

dnes má veľký brat k dispozícii omnoho viac nástrojov - mobily, internet, rôzne evidencie (odvody, bankové účty, zamestnanie, dane, trvalý pobyt, mesačné lístky, inkaso, predplatné, rôzne registre - dlžníkmi a vodičmi počínajúc, ...), pouličné kamery, bezpečnostné kamery ...

tzv. predplatné odbery energií fungujú v západnom svete už desaťročia - kedysi to bolo na mince, ktoré musel niekto vyberať (pamätám si to ešte), dnes sa to robí kartami - i keď je to možnosť "sledovať" (to bola i predtým, proste odoberači mincí museli i tak robiť zápis, kde koľko vybrali), ale údaje skôr slúžia k tomu, ako je kedy kde elektrická sieť zaťažená (viete, že počas prestávok v dôležitých napr. hokejových zápasoch sa napríklad zvýši prietok odpadovými kolektormi v mestách - všetci idú čúrať?).

takže nič nového.

každý údaj o komkoľvek sa dá zneužiť.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

mosoj

Bolak všeobecně se ví že tvoje příspěvky nelze brát vážně.¨

http://www.evropa2045.cz/…

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2186
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 952
Zlatý mosoj 679
Zlatý led 535
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 438
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 406

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.