mosoj

Slyšeli jste o projektu index ?

Projekt se již uvádí do života. Někde na netu by měl existovat server který o tom píše. Má ale jiný název.

Jedená se o propojení dálničních kamer s kamerami ve městě s mobily, platebními kartami, atd. Sloužící ke sledování a monitoringu všech občanů. V dosahu těchto kamer bude vyhodnocováno i chování lidí na záběru. Na př. postávání na jednom místě delší dobu bude vyhodnoceno jako podezřelé s dalším sledováním.

Dále se má zavádět předplacená platba elektřiny. Prostě nabíjete si kartu na určitou částku, kartu vrazíte do hodin a svítíte. Až to vyčerpáte, hodiny vás utnou, dokud nenabíjete opět. Podobný systém prý funguje v Anglii. Hlavní důvod je aby všichni měli sledovatelnou kartu.
Doplňuji:
Když to zákon neumožňuje , tak proč tě na dálnicí fotí auto a osoby v autě a registrují mobily které máme v kapse. Pořízené fotky a data se uchovávají.

Odpovědi
Hamon

Nesmysl.

anonym

Teoreticky to není problém – v praxi ale tato (s)myšlenka naráží na problémy nejména dva – finance (neboli kdo by něco takového zaplatil) a zákony (takovéto propojení systémů naše zákony neumožňují). To druhé se může změnit, to první ale těžko…
😉
Ale kukni na už odtajněný projekt Echelon, to by tě mohlo zajímat.
Doplňuji:
Na silnicích „tě fotí“, pokud pácháš přestupky, rozhodně tyto systémy nefotí všechny.
Mobily není problém sledovat – ale běžně to nikdo nedělá, hovory a SMS se archivují – ale běžně je nikdo neodposlouchá­vá/nečte.
K tomu tě snímají kamery různých zpracovatelů a opravdu není technický problém třeba rozpoznávat (a sledovat) jednotlivé osoby.
V tomto všem ale – v podstatě, žádný problém není – zákon totiž neumožňuje propojení těchto dat.

arygnoc

a čo vás na tom udivuje?
už za monarchie (ono sa tu nájde niekto, kto pôjde ďalej do histórie) sa špicľovalo v širokom merítku, obyčajní ľudia v hospodách a na ulici.

dnes má veľký brat k dispozícii omnoho viac nástrojov – mobily, internet, rôzne evidencie (odvody, bankové účty, zamestnanie, dane, trvalý pobyt, mesačné lístky, inkaso, predplatné, rôzne registre – dlžníkmi a vodičmi počínajúc, …), pouličné kamery, bezpečnostné kamery …

tzv. predplatné odbery energií fungujú v západnom svete už desaťročia – kedysi to bolo na mince, ktoré musel niekto vyberať (pamätám si to ešte), dnes sa to robí kartami – i keď je to možnosť „sledovať“ (to bola i predtým, proste odoberači mincí museli i tak robiť zápis, kde koľko vybrali), ale údaje skôr slúžia k tomu, ako je kedy kde elektrická sieť zaťažená (viete, že počas prestávok v dôležitých napr. hokejových zápasoch sa napríklad zvýši prietok odpadovými kolektormi v mestách – všetci idú čúrať?).

takže nič nového.

každý údaj o komkoľvek sa dá zneužiť.

mosoj

Bolak všeobecně se ví že tvoje příspěvky nelze brát vážně.¨

http://www.evro­pa2045.cz/hra/na­poveda.php?ka­tegorie=2&tema=81

mosoj

Vhttp://www.roz­pad.cz/forum/vi­ewtopic.php?f=24&t=­322epište odpověď…

mosoj

http://www.ac24­.cz/zpravy-ze-sveta/3024-google-earth-pomaha-sledovat-danove-poplatniky

bolak

http://www.you­tube.com/watch?v=Sm3_qEM­Tdc4