Avatar uživatele
ReHu

Slyšeli jste o někom, nebo se stalo přímo vám, že u vás odebírali vzorek vody vzorek vody ke kontrole z vodárenské spol?

Doplňuji:
Napadlo mě to v souvislosti s :
http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/kojenec-a-voda-z-kohoutku

kde se na konci píše (celé jsem to nečetla) – cituji:
U vody z kohoutku je kontrolován celý proces výroby a distribuce pitné vody, včetně kontroly přímo na kohoutku u spotřebitelů.

A já mám informace, že za vodu odpovídají vodárenské společnosti u výstupu z vodáren.
Protože vod.řád je starý desítky let, těžko předpokládat, že bude zcela bez poškození a že se do vody nic navíc nedostane.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4923 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Nedávno jsme si nechali dělat rozbor vody ze studny na chalupě. Nejprve jsme na místní hygienické stanici museli vyzvednout nádoby, pak jim přinést vzorky a předem zacálovat cca 1200 korunek. V tomto případě se chystá z Vás nejspíše „kdosi“ vytáhnout peníze za službu, kterou nežádáte, nebo ještě hůře dostat se k vám do baráku. Buďte ve střehu a legálnost nabízené akce si ověřte na radnici, resp. přímo u vodáren.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Losos

Neslyšel jsem o tom, pouze jsem o tom četl v knížce " 100 + 1 rada, jak si vytipovat a následně úspěšně provést vloupání " .. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Za vodu ve veřejném vodovodním řádu odpovídá majitel vodovodu. V převážné většině jsou to
vodárenské společnosti. Někde města nebo obce. Tito mají zajistit že voda ve veřejném vodovodním řádu odpovídá příslušné normě.

Pokud je vodovodní řád provozován byť ve špatném stavu, nemůže se do vody nic dostat.
Ve vodovodu je přetlak. Horší je to se ztrátou vody. Tu zaplatí vždy spotřebitel, buďto přímo ve spotřebě, nebo nepřímo v ceně vody.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bestak

NE

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

My jsme měli ve schránce lísteček ,že pokud chceme odebrat vzorek vody tak ať kontaktujeme číslo ........ cena byla přes 1000kč -hned jsem to vyhodila

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek