jirka F

Slyšeli jste někdy o pojmu „falešný přítel?“ Existuje toto sousloví?

Já akorát jednou falešný přítel je člověk který je nasazen jen proto aby druhého podráždil tím že je to vše jen hra je jasné.Například moje kamarádka má najatého falešného přítele podle mně.Prostě to vím není možné aby láska vznikla během týdne.Nebo je to jen moje závist.

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba dávat pozor, komu se člověk svěřuje se svými problémy, protože ne každý, kdo se tváří jako přítel a usmívá se na vás, nemusí být opravdový.

Když vás tento člověk zklame, zradí, uvědomíte si, že to nebyl opavdový přítel, ale falešný, přetvařoval se.

"Falešný přítel je jako kočka – zepředu líže, zezadu škrábe.“ — Slovinské přísloví

Zdroj: https://citaty­.net/citaty/20860-lev-nikolajevic-tolstoj-falesny-pritel-je-horsi-nez-nepritel-protoze-nep/

Pozor na to, láska je něco jiného než přátelství. Napadla mě slova jedné písně – přátelstrví je víc než láska …

Je pravda, že je tenká hranice mezi láskou a přátelstvím …

Láska může vzniknout i na první pohled,. Jenže je třeba rozlišit přátelství mezi mužem a ženou. Dnes se používá výraz přítel pro partnera či milence ženy, když spolu žijí na tzv. psí knížku. Ale i takl by
měl být vztah založení na důvěřovat.

Další odpovědi
zjentek

V takových případech, kdy si přátele vybíráme sami a nečekáme, až si vyberou oni nás, možná falešné přátelství ani neexistuje. Ovšem pouze za předpokladu, že sami nejsme falešní jako „pětka“. (;

K podotázce: city neplést – ty nemají s přátelstvím co dělat.

quentos

Kromě uvedeného to ještě existuje jako otrocký překlad anglického spojení „false friend“, což je slovo, které nám nápadně připomíná slovo používané v našem jazyce, jeho význam je však úplně jiný. Např. „aktuální“ vs. angl. „actual“, které ve skutečnosti znamená „skutečný“.

Kepler

Může to sloužit i k takovým úskokům, jaký jsi naznačil, ale spíš si myslím, že se někdo může vydávat za tvého přítele, protože tím sleduje nějaký svůj prospěch. Jako takové „účelové – zištné přátelství“. Jakmile dosáhne svého, nechá tě plavat.

paul1

Za mého mládí se takovým říkalo „kuva kamarád“

zjentek

Keplere, neexistuje zištné přátelství. To lidé mezi sebou mají:

  1. přátelství
  2. byznys, a…

…Ani zde se NESLUČUJE NESLUČITELNÉ (proto žádné zištné přátelství a ani podobné nelogičnosti NEEXISTUJÍ.)