filip

sluchove postizena

ma muj manzel narok na pecovatelsky kdyz jsem sluchove postizena a beru castecny duchod 5300 mam prukazku ztp dekuji

Odpovědi
standa

PŘÍSPĚVEK NA PÉČI podle zákona o sociálních službách náleží osobám, které jsou především z důvodu nepříznivého zdravotního stavu závislí na pomoci jiné osoby.

Příjemcem příspěvku je vždy osoba, která potřebuje péči. Ovšem samotné využívání příspěvku může být zvoleno takové, že fakticky jeho hodnotu „spotřebovává“ osoba, která péči zajišťuje, tj. rodinný příslušník, jiná blízká osoba nebo i jiná osoba, která je schopna tuto péči zajistit (např. soused).

O příspěvek na péči LZE POŽÁDAT na obecním úřadu obce s rozšířenou působností.

Doporučuji, abyste podala „žádost“, na kterou MUSÍ úřad reagovat tak, že provede tzv. ´místní šetření´ a posoudí důvody pro poskytnutí příspěvku.

mili

Dnes už neexistuje příspěvek na péči o osobu blízkou.Pokud vaše žádost bude vyřízena,budete dostávat peníze při důchodu vy.Připravte se ale na spoustu dotazníků a potom návštěv se sociálky,které budou zkoumat nesmyslné věci-mám nevidomého manžela,chodí k nám kontroly a my musíme odpovídat na co peníze využijeme…
Manžel má průkazku ZTP/P a plný invalidní důchod.
Přeji pevné nervy.Mili.