Jsemtady

Slozeni mince 10eurocent .. neni magneticka, z ceho je?

Jak to, ze mince 10 eurocent neni magneticka, jine napr. 1eurocent jsou magneticke. EU to nejak suli ty mince a bankovky ..
Doplňuji:
A to severske zlato neni magneticke? Nebo zlato vseobecne neni magneticke? Proto je to dobrej vodic?
Co je vlastne severske zlato? Je lepsi nebo horsi nez normalni zlato?

Nejlepší odpověď
brillant

Mince 10 centů jsou vyrobeny ze severského zlata. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/10_e­urocentů
Severské zlato je jedna ze slitin používaných k výrobě mincí. Je složena z 89 % z mědi, 5 % hliníku a 5 % zinku a 1 % cínu. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Se­verské_zlato

Další odpovědi
marci1

Severské zlato není zlato. Název je odvozen od zlatavé barvy slitiny způsobené mědí.

cochee

„Magnetický“ kov, tedy takový, který „přiskočí“ k magnetickému poli, se správně nazývá ferromagnetický (definice ferromagnetismu však spočívá v něčem trošku jiném), mezi nejběžnější ferromagnetika patří železo, nikl a kobalt a slitiny tyto kovy obsahující. To, že mince není „magnetická,“ vůbec neznamená, že je nějak materiálově ošulena. Magnetismus ani nesouvisí s dobrou nebo špatnou vodivostí, mezi dobré vodiče patří měď, hliník, zlato a stříbro a ty jsou všechny dia- případně paramagnetické, tedy nastuduj si pojmy ferromagnetismus, diamagnetismus a případně i paramagnetismus.

Reezo

asi z nemagnetickeho kovu? 🙂