annas

Slouží politici občanům? Je‐li to pravda, jde o výjimku, kdy služebníci mají větší platy než jejich zaměstnavatelé?

Autor dr. Jan Sobotka – z knihy Aforismy pro ty, kdo myslí, že jim to myslí.
https://pixaba­y.com/cs/photos/po­litika-politick%c3%bd-volby-p%c3%adsmena-2361943/

Nejlepší odpověď
Drap

Politici to sice tvrdí, ale slouží především svým stranám a v poslední době jsem přesvědčen že slouží i svým podporovatelům a chlebodárcům ze zahraničí a prosazují jejich zájmy. Že politici slouží lidu beru jako předvolební kecy a přece. Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Další odpovědi
Pepa25

Nevím, jestli občanům – mají sloužit vlasti s jejím zájmům. No a téma „přiměřenosti“ platů politiků je na nekonečnou diskusi. Samozřejmě, mají vyšší plat než průměrný občan. Ale zároveň běžný poslanec bere míň než třeba soudce …

Ametyst

Politici tu nejsou pro lidi, ale pro sebe. Je k neuvěření, když jsme se učili ve škole, že Hitlera vynesly k moci průmyslové koncerny, aby jim sloužil. Dnes Velký Byznys dělá totéž, dokonce na celosvětové úrovni. Politici jen špatně předstírají, že je lidé zajímají. Někdy už ani nepředstírají. Ve skutečnosti je ničí, straší, a nenávidí je. Rozhodně není od věci se takové vlády bát.

ten který je

Nejde vůbec o peníze,tady vládne mafie,která se dostala k moci díky bývalému komunistovi.Sou­hlasím s Ametyst,že je zde nebezpečno.

Moccaa

Hlavně by se měli zasadit o výstavbu nové multifunkční hokejové haly. Takhle to s těmi starými neutáhneme. Kdo to slíbí, má můj hlas.

_Bůh_

Vtipná kaše, koukám

Ametyst

Politici hryžou ruku, která je živí.

annas

Zřejmě počítají s tím, že když nemají charakter nahradí jej image.

Jejich slova a činy často nestojí za nic.

Jak píše Jan Sobotka:
Na rozdíl od dobrých charakterů jsou špatné charaktery pevné.

annas

Zapomněla jsem vložit zdroj. aforismus Je z knihy Aforismy o nich, o vás i o nás, i když u aforismů měním slovosled a často se opalují ve více knihách.