Malvína

Šli byste do plavání s delfíny, žraloky nebo krokodýly?

Vyzkoušeli byste tento zajímavý zážitek na vlastní kůži? V Austrálii jsou krokodýlí farmy, které umožňují plavání ve speciálním boxu z plexiskla, kde se ponoříte mezi tato zajímavá zvířata. Plavání se žraloky je vcelku již běžnou záležitostí.
Jak se díváte na plavání s delfíny, kteří jsou v zajetí? Je to ještě v normě?
Včera na mě na FB vyskočila reklama s nabídkou plavání s lachtany. Taktéž zajímavé. Měla by být v tomto směru vytyčena jakási hranice mezi člověkem a zvířetem? Jde snad už o využívání zvířat?

Různých názorů na toto téma jsem již četla nebo slyšela nespočet. Každý z nás to vnímá jinak.

Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
autacek

„Jde snad už o využívání zvířat?“

Hranice mezi tím co je a co není přípustné je jen v lidské mysli dáno asi historicky.

Pokud se mám zamyslet, jestli mi víc vadí chov nosnic v klecích, drezůra šelem v cirkuse, laboratorní pokusy na zvířatech včetně pouštění výfukových plynů opičkám a kapání do očí různých sajrajtů zvířátkům, abys měla hebkou pleť, produlce zvířat jen na maso, atd. atd., tak je mi relativně exkluzivní zážitek plavání s delfíny celkem ukradený.

Další odpovědi
Kepler

S delfíny určtě. S určitým druhem neškodných žraloků asi ano. Můj synáček se mezi nimi potápěl na volném moři (Karibik). Je odvážný po mně, tak bych do toho šel taky 🙂. I rejnoci jsou prý přítulní a rádi se nechají hladit a z lachtanů bych taky neměl strach. Ale mezi krokodýly by mně nedostal nikdo ani párem volů, ještě by si zkazili žaludek. Jinak chování zvířat v zajetí nemám moc rád a dělat z toho byznys už vůbec ne.

Rokio

Plaval bych pouze s delfíny, nikoliv s žraloky a krokodýly.

Thugrar

Pokud bych měl příležitost, rád bych plaval s delfíny. Jednou jsem měl štěstí je vidět na otevřeném moři a musím říct, že pověsti a fakta nelžou- jsou to opravdu inteligentní, zvědavá a hravá zvířata.
Krokodýli a žraloci už hraví nejsou, tam bych musel mít 100% jistotu, že jsou přežraní a tudíž líní cokoliv v jejich okolí napadat. A taky bych se asi ohlížel na velikost daného plaza či paryby.