marzak

Sleva ná nájemném.

Bydlím v činžovní vile. Majitel se rozhodl v bytech vyměnit stará špaletová dřevěná okna za nová. Práce měli trvat původně tři dny. Okna byla vměněna a zazděna za tři dny, ale osazení parapetů se protáhlo prozatím na třetí týden a stále není dokončeno. Nájemníci museli být přítomni při výměně-čerpání dovolené, zakrýt si nábytek a ostatní věci, nemohli byt po dobu výměny plnohodnotně užívat, prováděli na vlastní náklady úklid v bytech každý den po dokončení stavebních prací. Majitel sdělil, že mají právo na max 5%slevu z nájmu, což činí cca 315,–Kč. Je majitel v právu nebo mají nájemníci nárok na větší slevu?
Děkuji za odpověď.

Odpovědi
MARTI-V

Na to bych si dala hodně velký pozor! Majitel vám totiš „na oplátku“ může zvednout nájemné-na stálo- protože bydlíte v bytě s lepším komfortem po výměně oken. Takže pokud je majitel domu ve kterém bydlíte „mrcha“,na nějakou slevu z nájmu bych se radši vykašlala. Teda já bych se na to vykašlala i tak,protože je to i pro mé dobro,že jsou okna vyměněná,je větší teplo,ušetříte za topení,o vzhledu bytu ani nemluvim.A úklid na vlastní náklady,jak píšete,to mi přijde už doslova směšné,vy by jste chtěla za vytření podlahy bytu,který obýváte,zapla­tit?Jen podotýkám,že mně měnili okna v bytě před dvěmi roky,takže vím,co je to za „bordel“.Skoro žádný.. Ale to už je jen můj názor,každý jsme jiný a tak je to v pořádku 🙂