wijan

Sleva na dani na studující dítě

Zajímá mě, jestli je nějakým zákonem nebo vyhláškou určen termín, do kdy musím zaměstnavateli předložit potvrzení o pokračujícím studiu dítěte na VŠ.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud chcete, aby vám zaměstnavatel zmiňovanou slevu uplatnil, tak mu tento doklad dejte tzv. bez zbytečného odkladu, nejdéle však do 15.2. následu­jícího roku.

Po dobu, kdy zaměstnavatel od vás tento doklad mít nebude, vám sleva nebude uplatněna. Pokud doklad dodáte až po skončení daného roku (nejdéle však do 15.2. roku následujícího), tak vám zaměstnavatel v rámci ročního zúčtování provede přepočet a ve výplatním období února (nejdéle března) vám odpovídající část daně vrátí…, takže o nic nepříjdete. Pouze tu slevu nedostanete ihned, ale až později.

Jinak, tuto problematiku řeší zákon o daních z příjmu (§ 38ch)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t4.aspx