jayblack

Úleva na daních

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli mohu v práci žádat úlevu na daních na dítě i když nejsme s přítelkyní oddaní. Žijeme spolu v jedné domácnosti a mám podepsané otcovství. V zaměstnání mi řekli že nemam nárok protože nejsme manželé. děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
standa

Zaměstnavatel NEMÁ PRAVDU !

Nikde v níže uvedených ustanoveních příslušných zákonů (zejména zákon o daních z příjmu a Občanský zákoník) se nepíše o MANŽELSTVÍ.

Takže požádejte zaměstnavatele, aby vám předložil tzv. růžové prohlášení a zde uveďte (podepište) potřebné údaje pro uplatnění slevy na dítě.

POkud zaměstnavatel nebude chtít vaší žádosti vyhovět i za rok 2009, tak se sním nedohadujte a v klidu mu oznamte, že si chcete podat daňové přiznání sám (budete však od zaměstnavatele potřebovat Potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2009)

§ 35c Zákona o daních z příjmu
(1) Poplatník…má nárok na daňové zvýhodnění na vyživované DÍTĚ žijící s ním v DOMÁCNOSTI

(6) Za vyživované DÍTĚ… se považuje dítě VLASTNÍ, OSVOJENÉ ap…

§ 115 Občanského zákoníku

DOMÁCNOST tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.