Ametyst

Sledovali jste v minulosti názory a aktivity prince Charlese?

Nejlepší odpověď
marci1

Tak průběžně, jelikož byl připravován na to, že bude nástupcem své matky. Za svůj život se stal patronem více než 400 charitativních organizací a známý je také pro svou vztah k ekologickému zemědělství, ochraně přírody a boji proti změně klimatu. Také se zajímal o problémy mladých lidí a budoucí generace: v jakých klimatických budou žít. Dále ho zajímala zelená energie a alternativní medicína. Zálibu našel v malování a architektuře.
Bohužel mu lidé nemohou odpustit 1. manželku Dianu. Byla jejich oblíbencem.
Zajímavostí je, že je příbuzný (vzdálený) „Draculy“: rumunského knížete Vlada III. a hrdě se k tomu hlásí: 🙂
https://www.ty­den.cz/rubriky/zah­ranici/evropa/nej­znamejsi-upir-je-pribuznym-britskeho-prince-charlese_251549­.html

Další odpovědi
Drap

Nijak zvláště, ale to co se běžně oběvovovalo ano-

led

Sledovala, pokiaľ bol princ mal povinnosti a práva princa. Dnes o 18.00 SEČ počas oficiálneho pohrebu svojej matky, kráľovnej Alžbety II. po obrade korunovácie sa stal ozajstným kráľom Charles III. a povinnosti a práva princa prevzal jeho syn William, princ z Walesu.

PS. Viete, že kráľovná Alžbeta II. mala predkov aj na Slovensku?
„Britská kraľovná Alžbeta II. má údajne pokrvných predkov aj zo Slovenska, konkrétne Annu Šutovú z Ladmoviec v trebišovskom okrese, manželku jagerskeho obrancu Pavla Rhédeyho. Ich vzdialeným potomkom bola Claudia Rhédeyová, ktorej syn bol František, vojvoda z Tecku. A ten bol prastarým otcom Alžbety II.“ https://akcne­zeny.sk/viete-ze-kralovna-alzbeta-ii-mala-predkov-aj-na-slovensku/

Viktorie II.

Ne, byl mi ukradený.

zjentek

Proč by to někdo dělal? Vsadím se, že neumí rozeznat ani houbu, strom, bylinku a dám krk, že nad hlavou nenajde Kassiopeu, ani sever. Bez společnosti naprosto ztracený člověk/existence. Ale nesoudím. Zase zvládne nosit cash v igelitce 🤷‍♂️

aliendrone

Ne. S vyjímkou faktu, že to je syn Alžběty II. a bývalý manžel princezny Diany (myslím, s tou se také svého času naotravovali) nevím NIC v tomto ohledu. Tudíž se omlouvám za zásadní neznalost v TAK DŮLEŽITÉ problematice. ;) :D :D

Rokio

Už to není princ, ale král. A nesledoval.

elkon

Ne, nezajímá mě ani on, ani jeho rodina.

Pepa25

Pokud se týkaly Česka – zaujala mě jeho návštěva Hostětína.
(pokud bychom měli víc Hostětínů, tak jsme s energetickou politikou někde jinde)

paul1

Sledoval průběžně.

Pepa25

led: to je skutečně zajímavost:-) Moc díky za odkaz. Každopádně 12 generací je trochu moc i na mě, který se jinak „rodinuju“ někdy až do třetího kolene …

led

len do tretieho? A ja som si myslela, že aspoň 25 kolien 🙂

led

trochár!