Avatar uživatele
Pokročilý

Šlechtíme zvířata, sami jdeme na rozmnožování špatně ?

Dříve, ve starověkých kmenech existovali takzvaní "alfa-samci", kteří měli několik manželek aby mohlimnžoit své kvlaitní geny. Často to byli slabší jedinci, kdo neměli nárok na to rozmnožovat se. Dnes je to jinak. Rozmnožují se všichni, lidé z nižších sociálních tříd naopak více a ve větším množství, než lidé vzdělaní a společensky dobře postavení. Co si o tom myslíte, je to pravda? Jdeme na to špatně?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Zkoukni (americký) film Absurdistán. Tam je to krásně popsáno.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Tento problém má dvě strany mince; na jednu stranu je pravda to, co říkáš - naše společnost dovoluje přežít a rozmnožovat se genům, které by v dřívějších dobách přirozenou selekcí vymizely. To naše geny rozmělňuje a činí nás jako druh slabšími (ale na druhou stranu i variabilnějšími).

Na druhou stranu ten dřívější model pro naše geny také nebyl úplně nejlepší. Co vytvářelo pozici alfa samce? Největší hrubá síla a agresivita. A právě tyto geny se v tom případě předávaly dál. A to by také nebylo úplně nejlepší pro soudobou společnost.

Ale nakonec bych rád přidal takovou zastřešující myšlenku - je tento vývoj opravdu tak špatný? Jaký jiný smysl má vývoj a rozvoj společnosti, než dosažení blahobytu společnosti jako celku a ochrany těch slabších? Kolik géniů, úžasných umělců a dobrých lidí by se nenarodilo nebo nedočkalo dospělosti, kdyby jim to naše společnost neumožnila?

Jistě, tento systém produkuje i parazity společnosti, neschopné a hloupé co nic nepřinášejí a to je cena kterou platíme.


Avatar uživatele
Zlatý

To je ´problém´ monogamní společnosti - já pořád tvrdím, že polygamie má svá opodstatnění...
;-))


Avatar uživatele
Zlatý

neselektoval by som podľa sociálnych pomerov - veď práve v tých chudobných pomeroch sa často vyskytujú podmienky, ktoré tvoria ľudstvo ako také odolnejšie.
stačí sa menej vemovať zachraňovaniu geneticky nevhodných jedincov, ktorí ďalej prenášajú nevhodné dispozície - vrodené alergie, mozgové dysfunkcie, dedičné náklonnosti na choroby - príliš sa zameriavame na udržiavanie pri živote jedincov, ktorí majú z genetického hľadiska nulovú hodnotu.

sociálne istoty prinášajú neschopnosť rozmnožovať sa (dnes je to samé asistované rodičovstvo, inkubátorové deti, neschopnosť žien rodiť a mužov plodiť deti - to všetko sú vymoženosti namä sociálne silných - oproti prirodzenému rozmnožovaniu sa tzv. sociálne slabých).

takže áno, ideme na to zle.
za pár desaťročí človek bez alergie bude "nenormálny", "alfa" samec s pohyblivými spermiami bude práve z pralesa neovplyvnený civilizačnou obezitou, cukrovkou, rakovinou, ...

budúcnosť je práve v núdznych pomeroch, kde príroda nekompromisne vyradí z kolobehu rozmnožovania sa nevhodných jedincov - na rozdiel od človeka, ktorý nezmyselne zachraňuje geneticky nevhodných jedincov a ešte k tomu (!!!) mu umožňuje predávať svoje defektné gény ďalším generáciám.

takto bude za chvíľu civilizácia jedno veľké áro.

;-Q


Avatar uživatele
Zlatý

Vstupuješ na velmi tenký led. Podobné úvahy uplatňovali v praxi např. němečtí nacisté. Přisvojili si právo násilím prosazovat čistotu rasy, likvidace mentálně postižených a posléze i všech tzv. podlidí mezi něž zařadili i Slovany.
V souvislosti s probíhající integrací a migracemi /křížení krve a ras/ je dnes tento problém téměř bezvýznamný.
Nebude však dlouho trvat a ti nejbohatší jedinci si zaplatí umělé implantáty, které výrazně zvýší schopnosti takto upravených jedinců /kyborgů/. Takto vznikne úzká kasta vyvolených a množina méněcenných. Zanedlouho se tedy naplnění svých úvah dočkáš, je však otázka ve které skupině se ty a tvoji potomci ocitnou?


Avatar uživatele

Dříve byli "alfa-samci"a všechni ostatní byli bratři a sestry,kterým se narodili debilní děti...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3830
Zlatý Drap 2291
Zlatý led 1654
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 876
Zlatý mosoj 848
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.