ivzez

Slavíte nějak narozeniny nebo »kulatá« jubilea rodinných příslušníků nebo jiných osob, které již nežijí?

Já jsem si na rodinné příslušníky v den jejich narozenin vždycky „jen“ vzpomněla. Ale letos, v roce, v němž by oba rodiče oslavili 90. narozeniny, mne napadlo se poohlédnout po jejich předcích…

Možná, že se tu občas budu ptát na některé neznámé pojmy z minulosti, případně si budu nechávat zkontrolovat přepisy matričních záznamů, nebo poprosím o pomoc s překladem.

Pro ty, kdo možná také hledají, přidávám screenshot z Wordu → seznam matrik online.
Kdyby měl někdo zájem, mohu doplnit pár odkazů na vídeňské zdroje, na staré mapy a na některé slovníky.

(K původní otázce jsem zapomněla přiložit obrázek a stejně jsem ji potřebovala trochu upravit. Proto jsem ji nahlásila jako nesrozumitelnou a vkládám upravenou s obrázkem.)

________

Doplňuji:

Napsala jsem to už do diskuze → matriky online žádnou zvláštní reklamu
nepotřebují a někomu se může hodit soupis takhle pohromadě. Kdybych
chtěla vložit reklamu, nepoužila bych obrázek, ale dala bych odkazy.

Děkuji všem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
jirka F

Ne,neslavíme,ale vzpomínáme na ně.

Další odpovědi
Drap

To je reklama na matriky? Každý kdo chce, tak si najde a každý slaví narozeniny předků podle zvyklostí.

Rokio

Ne, neslavíme.

autacek

U nás se vzpomene na předky, co zde již s námi nejsou, o Vánocích.

ivzez

Matriky on-line reklamu nepotřebují,
obrázek jsem mínila jako pomůcku hledajícím.

Také jsem někde nějak začínala a pokud jsem
někde potkala podobný soupis, pomohl mi.

Možná jsem trochu chtěla vysvětlit i jak jsem došla ke slovu
burmistr, případně i důvod dalších otázek z této oblasti.

ivzez

Drape, reklama v obrázku?

Kdepak, jen mne zajímalo, jestli někdy někoho napadlo
něco udělat k narozeninám někoho již nežijícího…

Škoda, že jste neodpověděl za sebe. Obecnou odpověď znám sama.

Radius

Já sám si při narozeninách na předky vzpomenu (ty co jsem znal osobně). Jinak jsme si nechali udělat průzkum předků v naší rodině, jenže z matrik známe jen jména předků, nic víc o nich nevíme, např. jaké měli zájmy, kde bydleli, kde studovali, kde pracovali, jaké měli zdraví, to jsou všechno neznámé.

Asi nemá smysl se tím trápit a myslet na to, historii nezměníme.