led

"„Skutočný majster sveta!“ urobili by ste to, čo Peter Sagan? Vo vetre do kopca potlačil súpera…

Alebo by ste bojovali len za seba? Ako hodnotíte toto Saganovo gesto?
Video a text: http://m.prav­da.sk/#!a=3812­40
Peter Sagan je cyklistický majster sveta.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Bohužel, vůbec nevím o koho se jedná.

Další odpovědi
Agneta

Led, (-u tvých příspěvků-) né poprvé nevím o co jde ani po přečtení toho slovenského tisku. Takže jel na kole do kopce…a dál? O co šlo?

gecco

Inu – dobří sportovci bývají i dobří lidé, v tomto případě to platí…
😉

BANAN93

jo je dobrej – ale tohle se mu nepovedlo :D :D
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_EaJMr26F5w

anonym

neurobil, neviem jazdit na bicykli
jinak je dobrej, myslím jako cyklista s občasnými akrobatickými kousky.

led

Ďakujem annas za opravu chybného titulku

led

Lamalam, máte pravdu, až teraz som si všimla, že pri odosielaní sa skrátilo meno. Prírodzene, ak čítate ďalej, prípadne pozriete odkaz, všimnete si, že ide o Petra Sagana.

led

BANAN93, asi som pomalšie mysliaca, ale čo má spoločné váš odkaz – video okrem samotného „hrdinu“ s týmto športovým gestom pomoci? To, že počas mávania nezvládol riadenie by sme mohli ukázať ako výstrahu aj iným športovcom, ktorí takto vyvádzajú: „Aj majster sveta padne, ak sa nevenuje riadeniu.“
Pýtala som sa na váš názor na toto gesto a či by ste to spravili aj vy.

led

Agneta vo videu od 40" vidíte Sagana ako tlačí (pomáha prekonať odpor vetra) jedného z balansujúcich súperov do kopca, konkrétne Francesca Chicchiho z tímu Androni Giocattoli.
Pre zaujímavosť: Chicchi obsadil v supernáročnej etape 138. miesto s časovým mankom 28:07 min na víťaza, Sagan bol ešte desať priečok nižšie (29:04 min).
K tomuto umiestneniu mu pomohlo aj toto Saganové gesto.

Agneta

Milá led, to, že nějaký cyklista bere více dopingu než jiný ještě neznamená, že je fenomenální – a on doping bere, to je jisté, tak může podpořit do kopce s výsměchem konkurenta…:DDD

Cyklistika je bohužel jediný nečistý a nekorektní dopingový sport :D

led

Milá Agneta, opýtam sa priamo časťou položenej otázky:
„urobili by ste to, čo Peter Sagan… Alebo by ste bojovali len za seba?“
Preložím aby ste sa nemuseli namáhať:
Kdyby jste byla na jeho místě, pomohli byste v soutěži soupeři překonat protivítr, jako v tomto případě Peter Sagan, aby mohl dále soutěžit ?
teď se nebudeme bavit o drogách a dopingu. Vím z vlastní turistické, ne sportovní, praxe, že když jsem nevládala v jízdě na kole do kopce (a to jsem byla mladá s mnoha tisící naježděnýma kilometry), že mi pomohlo, když mne potlačil kolem jedoucí jezdec na kole. /teď by mne museli táhnout na laně :) /

led

Pre mňa osobne je to ukážka športového správania.