hawranek

Skupiny podle národnosti

Dobrý den,
poslední dobou mi „leze krkem“ anglicky zpívaná hudba a čím dál tím víc začínám tíhnout k té německy, švédsky a jinak zpívané. Je nějaká stránka, kde vám seznam skupin vyjede dle země původu, místo žánru kapely?
Doplňuji:
Je mi jasné, že i když skupina bude ze Německa, Švédska, Finska apod, může zpívat anglicky (např. moji milovaní Nightwish nebo Tarja Tururnen, kterým jsem schopná angličtinu odpustit 😉, ale na druhou stranu málokterá anglická či americká skupina bude zpívat v němčině…

Nejlepší odpověď
tom004

Tady,jsou rozdělené,podle země původu,ale obávám se,že většina,stejně bude zpívat anglicky.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:Hudeb­n%C3%AD_skupi­ny_podle_n%C3%A1r­odnosti

Další odpovědi
barnajka

Napadá mě třeba Reverbnation. Najdeš tam spíš začínající interprety, ale když budeš chvilku hledat, dají se tam objevit hotový klenoty! Klikni na „Change location“ v sekci „Local artists“ a zadej požadovanou zemi + město (město je nutno zadat taky!)

http://www.re­verbnation.com/#!/ma­in/music_artis­ts

Případně můžeš zkusit českou databázi Bandzone – je primárně určená pro domácí kapely, ale je tam něco málo i ze zahraničí. Stačí jen nastavit filtr v sekci „Kraj“

http://bandzo­ne.cz/kapely.html

PS: Ale pozor – to, že kapela pochází z Německa, ještě neznamená, že bude taky německy zpívat! Angličtina holt hýbe světem :)

arygnoc

angličtina je (bohužel) novodobá latina.

nic s tím neuděláte.

Alesh

There is no Nightwish without Tarja!!!
Přesně jak to píšeš, je tam větší pravděpodobnost, že by alespoň tu a tam mohli „zakdákat“ mateřštinou. Ale jinak to je jasný, že dost často budou stejně zpívat anglicky a nebo to bude nějaký mix angličtina – mateřština. Pak jsou ale těžko do tebou požadovaného seznamu zařaditelní.
Seznam jako takový asi nebude. Ale co třeba napsat do rádia Beat? Tam jsou kluci šikovní, ti by mohli něco vygenerovat. Osobně by mě to taky zajímalo. 😉

ten který je

Tuším že posloucháš metal.Pokud ti nevadí španělština,zkus kapelu Baron Rojo.Jsou ze Španělska ale mám pocit že už dávno nehrají.Hráli hodně na začátku 80 let a měli celkem úspěch.Jinak můžeš pátrat mezi severskými kapelami které hrají tzv.folk metal nebo pagan metal.Věřím že najdeš.:-)