astroamateur

Škodí sledování televize při večeři?

Zajímá mě taková otázka.Tedy konkrétně by to zajímalo mé rodiče zda-li televize škodí když ji budu sledovat u večeře. Prý,že se mi to jídlo neprotráví apod.

Nejlepší odpověď
www

Ano, škodí.
Určitě ne ale organismu, kterému TV vyvolává klid a pohodu, spíše škodí zvyklostem spolustolovníků.
Záleží tedy na jedinci.
Názor
Doplňuji:
Pokud jsi tedy u TV s jídlem v naprosté pohodě, víc bude tvoje praktika škodit těm rodičům 😁

Další odpovědi
Led_

Dobré jedlo sa nemá len jesť, má sa vychutnávať, podielať sa na tom všetky zmysly.
Pri jedle, ak pozeráte pri tom TV, či vykonávate inú činnosť, rozptyľujete svoju pozornosť, môžte nedostatočne rozžuvávať kusky jedla, čim zhoršujete pracovné podmienky svojej tráviacej sústavy. Na televízny program sa tiež nemôžte plne sústrediť, pozornosť prerušujete pohľadom do taniera /svojho/

Drap

Přímo zřejmě neškodí, ale kvůli dobrému zažívání by se mělo jíst v klidu a tichu

anonym

Určitě by se při večeři mělo večeřet a né zabývat se okolnostmi. Nejlépe je u večeře si s někým povídat o zážitcích ze dne.

huxa

Dovolím si výhradně nesouhlasit s l564-mluvení při jídle není nejlepší.
Obecně se říká, že je to špatně a jak píše Drap, nemáš klid. Sám se ale lépe soustředím na jídlo při sledování nějakého pořadu a co bych normálně zhltal za 2 minuty, jím 15 minut a nemám s trávením nebo podobnými věcmi žádné problémy.

iceT

Děláš-li u jídla další věci jako čtení nebo koukání na tv,tak toho sníš víc,než bys snědl normálně,ale spíš jde o to,že si jídlo dalšími činnostmi tolik nevychutnáš.Na druhou stranu já u jídla vždy čumím na film a je mi to celkem jedno.Hlavně,že mi chutná.

badisko

pokud neveceris napriklad kapra tak by nemelo…

Děda Louda

Samozřejmě. Sledování televize škodí i při večeři.