Beer4Real

Škodí psovi pití piva?

Mám psa, takového tlustého ovčáka co sežere všecko a taky mu chutná chlazená desítka.
Občas mu odleju do misky tak ani né decku a hned to vypije.
Škodí to tomu zvířeti nějak výrazně?

Nejlepší odpověď
briketka10

Určitě to škodí

hele raději mu pivo nedávej
poškodíš mu ledviny i játra
bude mít nemocný močový
měchýř a může skončit pod
kudlou s kamenama psi jsou,
jako lidi a mají stejný nemoce !
vůbec nezáleží na tom, že mu
to chutná a ještě studený chjo..

Další odpovědi
marci1

Určitě to škodí

Doplňuji:
Lidské potraviny a produkty, které škodí psům : http://www.mis­souriscenicri­vers.com/baddog­foods.html

badisko

Neškodí

az se dostane na 2 lahvace denne tak dej vedet …pokud je to opravdu obcas tak by mu to skodit nemelo …

anonym

Určitě to škodí

Jistě, škodí mu to, je to přece alkohol
Doplňuji:
Pivovarské kvasnice mu budou k prospěchu.

zzzzz

Neškodí

občas ne, dávky ale raději nezvyšuj 🙂

huxa

Neškodí

cochee

Neškodí

Ten odkaz, co psala marci1, obsahuje obecně škodlivý alkohol (není popsáno zvlášť pivo), pak ještě vypichuje chmel (užívaný při vaření piva). Popis škodlivého působení alkoholu na psa je v podstatě stejný jako u člověka. Domnívám se tedy, že u ovčáka – po přepočtu jeho hmotnosti – se decka piva projeví jako u člověka jedno velké nebo malé pivo (zhruba) a když mu naliješ občas, ne denně, tak by se nemělo nic dít ani s ohledem na ten chmel.

jáára

Neškodí